İSLAMİ TERMAL OTELLER
  • İslami Termal Oteller

Yeraltından 20°C ve üzerinde çıkan mineral bakımından zengin çeşitli gazlar, radyoaktif maddeler ve tuzları içerisinde barındıran şifalı sulara termal su denilir. Yeraltından çıkan bu termal suların çevresinde kurulan tesislere ise Kaplıcalar denilir. Bilindiği üzere Türkiye bir deprem ülkesi ve önemli fay hatları üzerinde konumlanan bir ülkedir. Depremler halkımız için risk unsuru hiç kuşkusuz. Ancak bu durumun en görünür faydası fay hatları kırıklarından yeryüzüne çıkan ve çeşitli hastalıklara iyi gelen şifalı termal sulardır. İçerisinde barındırdığı sayısız faydalı mineralin bel ağrılarından, kireçlemeye kadar bir çok rahatsızlığa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Termal sular ve çamurların şifalı etkileri günümüzde profesyonel doktorlar ve uzmanlar tarafından daha iyi yapılmaktadır. Solunum yolu hastalıkları, fizik tedavi gerektiren rahatsızlıklar, psikoterapi ve rehabilitasyon gibi hastalıklarda birebir etkisi kanıtlanmış Termal Sular, bir tesis ortamında yapılıyorsa Kaplıca adıyla adlandırılır. Artık günümüzde iş daha da kapsamlı hale gelmiş, bu hizmetleri yapan Termal Oteller, hem tatil, hem dinlenme, hem de şifalı sulardan yararlanılan tesisler haline gelmiştir.

Kısacası Termal Oteller, özellikle kış aylarında hem tatil yapacağınız hem de yukarıda saydığımız tedavi yöntemlerini yaptıracağınız, termal suların şifasından yararlanabileceğiniz tesislerin genel adıdır.

Peki İslami Termal Oteller nedir? Normal kaplıca otellerinden herhangi bir farkı var mıdır?


İslami Termal Oteller kuruluş amacı ve hizmet kalitesi olarak normal Kaplıcalardan hiç bir farkı yoktur. Sağlık ve dinlenme amacıyla kurulan bu otellerin tek farkı muhafazakar ailelerin beklentilerine önem vermesidir. Yani tesettürlü bir hanımın ve İslami yaşantısı olan bir beyin, gönül rahatlığı ile yemeden içmeye İslami ölçülerin dışına taşılmadığına emin olduğu ve bu kişi ve ailelerin termal suların şifasından yararlanmak için gittiği Alkolsüz İslami Termal Otellere verilen addır.

İslami Termal Oteller neden kurulmuştur?


İslami Termal Oteller termal suların yeryüzüne çıktığı yerlerin yanı başında kurulan, özellikle kaplıca sularının şifasından yararlanmak isteyenlere, hem termal sularla tedavi hizmeti sunan; hem de otel bünyesinde yer alan havuzlar ve çeşitli sosyal imkanlarla kış aylarında tatil yapma olanağı sağlayan tesislerdir.

Özelikle yoğun çalışan kişiler ve aileler için yazın gelmesini beklemeden ara dönemde tatil yapma imkanı sunan Kaplıca Termal Oteller, yenilenmek ve zindelik kazanmak dahası tepeden tırnağa dinginlik kazanmak isteyeler için adeta fırsat otelleri diyebiliriz. Bu oteller içerisinde muhafazakar ailelerin beklentilerini önceleyen, bayanlara özel alanlar oluşturan termal otellere ise İslami Termal Oteller denilmektedir.

Türkiye termal oteller bakımından Avrupa'da birinci, dünyada ise 7. sırada yer almaktadır.


Termal Oteller nerelerde hangi şehirlerde bulunur?

Türkiye Termal Oteller sayısı bakımından oldukça zengin bir ülkedir.. Fay kırıklarından yeryüzüne çıkan şifalı suların yanı başında kurulan kaplıcalar, termal tatil diye bir sektörün oluşmasına sebep olmuştur. Artık termal turizmden sektör ciddi karlar elde etmekte, yurt içi ve yurt dışında termal suların şifasından yararlanmak isteyen tatilcilerin sayısı her geçen yıl artmaktadır. Termal Oteller ülkemizde özellikle, Afyon, Kütahya, Bursa, Kızılcahamam, Sapanca gibi önemli merkezlerde bulunmaktadır.


 1-) Afyon Alkolsüz ( İslami ) Termal Oteller 

Kaplıcalarındaki şifalı sularıyla ünü ülke sınırlarını aşan Afyon, muhafazakar kesime yönelik kurulan tesisleri ile İslami yaşantısı olan ve termal tatil yapmak isteyen misafirlerine hizmet veriyor. Peki Afyon'daki en iyi Alkolsüz ( İslami ) Termal Oteller hangileridir? Sırasıyla paylaşalım...

- İkbal Termal Hotel
- Korel Termal Hotel


2-)

Fiyat Almak İstiyorum