İSLAMİ ŞEHİR OTELLERİ
  • İslami Şehir Otelleri

Ülkemizde şehir otelleri, bir şehrin merkezinde bulunan otellerin genel ismidir. Şehir Otelleri, ağırlık olarak dışarıdan gelen misafirlere konaklama, dinlenme, yeme içme ve yatma hizmet sunan otellerdir. Şehrin dışından gelen misafirler, ya iş seyehati için gelmişlerdir o şehre; ya da kültür gezileri kapsamında o şehri tarihi ve doğal güzellikler olarak daha yakından tanıma amaçlı gelmişlerdir. İşte bu misafirlerin, yabancı oldukları bu şehirde imdadına şehir otelleri yetişir. Çünkü otelde konaklayan misafir, şehir otelleri sayesinde hem yatma ve konaklama sorununu çözer, hem de bu otellerdeki çalışanların yönlendirmeleri ile, şehir hakkında daha hızlı ve sağlam bilgilere ulaşır. Bu yüzden daha önce şehir hakkında bilgi sahibi olsa bile, misafir, genelde o şehirde yaşayanların çalışmış olduğu otel çalışanları sayesinde, pratik ve sağlam bilgilere ulaşır.  

Şehir Otelleri, bulunduğu şehrin genellikle en işlek ve merkezi noktasında yer aldığı için misafirler açısından büyük bir kolaylık olur. Şehre gelen misafir bu sayede, hem şehir merkezini dolaşma imkanı bulur, hem de restoran, cafe ve alışveriş merkezlerinde ihtiyaçlarını gidermiş olur.

Şehir Otelleri, yurtiçi ve yurtdışı şehir otelleri olarak ikiye ayrılabilir. Yurtdışı seyehatlarinde de tercih edilen Şehir Otelleri, gidilen şehrin merkezinde olduğu için, gezilecek ya da gidilecek yerlere yakın olması bakımından turistlere büyük kolaylık sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur; yaz otelleri ile şehir otelleri karıştırılmamalıdır. Çünkü yaz otelleri, tamamen tatil amaçlı gelen misafirlere hizmet vermektedir; ve otelin konsepti hizmet anlayışı da bu yönde gelişmiştir.

Şehir Otelleri ise, misafirlerine yaz kış konaklama imkanı sunar ve misafirlerinin o şehre ne için geldiği ile ilgilenmez. Ayrıca bu otellerde eğlence ve aktivite imkanları yaz otelleri kadar gelişmiş değildir. www.islamioteldetatilci.com sitemizde bulunan şehir otelleri içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz. En uygun fiyatlı otellerin yer aldığı sitemizde indirim imkanlarından yararlanmak istiyorsanız indirim formunu doldurmanız gerekecektir.  

Fiyat Almak İstiyorum