ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER
  • Alkolsüz İslami Oteller

Özellikle yılın büyük bir bölümünü çalışarak geçiren insanların, ara dönemlerde dinlenmeye, kendini tepeden tırnağa yenilemeye, tabiri caiz ise kendini resetlemeye ihtiyacı vardır. Adeta yeniden doğmuşçasına yenilenme ihtiyacı, bayan olsun erkek olsun herkesin gerek duyabileceği bir durumdur. Hiç kuşkusuz bu hak, hayatının dinin emirleri doğrultusunda yaşayan, İslami kuralları hayatının merkezine koymuş kişiler veya aileler için de geçerlidir. Dini kurallardan hiçbir koşullarda taviz vermeyen, tatil yaptığı dönem içerisinde bile kulluk şuurunun bilincinde olan kişilerin yaşam şekillerine göre tatil hizmeti veren otellere Alkolsüz İslami Oteller denir.  

Bundan dolayıdır ki, Helal Tatil anlayışı diye, muhafazakar tesettürlü ailelerin dinlenme ve yenilenme ihtiyacına cevap veren yeni bir tatil anlayışı doğmuştur. Genel Olarak İslami Oteller diye adlandırılan bu oteller, turizm sektörünün yeni lokomotifi konumundadır. Büyük çoğunluğu muhafazakar ailelerden oluşan ülkemizde, bu kesimin tatil ihtiyacının Turizm Sektöründe karşılığını bulması elbette ülkemiz adına sevindirici bir durumdur. Günümüzde muhafazakar tatile olan ilgi o kadar yoğundur ki adeta Alkolsüz İslami Oteller zinciri oluşmuştur. Artık İslam'ın emrettiği ölçüde yaşamak ve aynı zaman tatil yapmak isteyen kişiler veya aileler, Türkiye'nin en ünlü tatil beldelerinde bile alkolsüz helal bir tatil yapabilmektedir.  

Peki Alkolsüz İslami Otelleri diğer tatil hizmeti veren otellerden ayıran farklar nelerdir? Dilerseniz biraz da bu konuyu irdeleyelim...

Alkolsüz İslami Oteller, ifadesinde de yer aldığı gibi, bu otellerin en göze çarpan özelliği, helal tatil hizmeti veren tesisler olmaları ve bu tesislerde alkol servisi ve satışının yasak olmasıdır. Baylara ve bayanlara özel hizmetlerin ayrı ayrı düşünüldüğü bu İslami Otellerde, tesettürlü bayanların gönül rahatlığı ile otel içerisinde vakit geçirebilmesi için özel alanlar oluşturulmuştur. Yine tesettürlü otellerin bir diğer özelliği mutfaklarında ve restoranlarında helal sertifikalı ürün ve gıdaları kullanıyor olmalarıdır. İslami ölçü ve kuralların otel içerisindeki hizmet anlayışına yansıdığı görülen helal oteller, günümüzde muhafazakar aileler tarafından fazlaca rağbet görmektedir.

 Bay ve bayanlara özel havuzların bulunduğu Alkolsüz İslami Oteller, dini hassasiyetti olan ailelerin veya kişilerin şüphe duymadan tatil yapabilecekleri bir konfora sahiptir. Denilebilir ki, genel olarak yerli ve yabancı turistlerin yoğunlukla tercih ettiği tatil beldelerinde eğlence anlayışı, dinimizin emrettiği ölçüden uzaktır. Bu yüzden Alkolsüz İslami Oteller içerisindeki eğlence ve animasyonlar da ailecek tatil yapanları rahatsız etmeyecek şekilde edepli ve usturupludur. Kısacası artık en iyi tatil beldelerinde bile bulunan Muhafazakar Oteller arasından ekonomik şartlarınıza uygun bir otel seçip, keyifli bir tatil için ilk adımınızı atabilirsiniz.

Öte yandan muhafazakar görüşlü kişilerin haram yememe konusundaki hassasiyetini çok iyi bilen Alkolsüz İslami Oteller yöneticileri, otellerine gelen misafirlerin gönül rahatlığı yemek yiyebilmesi için restoranlarında çıkan yemekleri tamamen helal ürünlerden pişirmektedirler. Yemeklerde kullanılan etler İslami usullere göre kesimi yapılmış etlerden tercih edilmekte olup, bazı yemeklere katılan alkol vb. içkiler kesinlikle yemeklere katılmamaktadır. Tüm bu hassasiyetler neticesinde bir otel muhafazakar ailelerin gözünde değer kazanır talep görür. Bu yüzden muhafazakar aileler eğer gittikleri Alkolsüz İslami Oteller i araştırarak bri tercih yapmışlarsa gittiklerinde hiç bir sürprizle karşılaşmaz ve huzurlu bir tatil geçirirler. Bir aile otelinde bulmak istedikleri her türlü konforu ve hizmeti bulan tatilciler, otelin kendi beklentilerine ne derece önem verdiğine bakarak bir sonraki yıl tatil planlarını aynı otel için bile yapabilirler.

Alkolsüz İslami Oteller'de aileler ibadetlerini rahatlıkla yerine getirebilmektedir. Nezih ve ferah mescidler, bayanlara özel açık ve kapalı havuzlar, helal gıdalar, alkolsüz içecekler bu otellerin islami usullere göre tatil yapmak isteyen tatilcilere sağladığı imkanlardan sadece bazıları..

İslami Otellerin genel özellikleri

1-) Otel dizaynı ve mimarisi islami hassasiyeti olan ailelerin beklentilerine göre tasarlanır.
2-) Alkolsüz İslami Oteller bayanlara ayırdığı özel alanlarıyla, tesettürlü aillerin gönül rahatlığı ile tatil yapmasına imkan tanır.
3-) Bayanlara özel kapalı havuzlar, ibadetlerin rahatlıkla yapılabilmesi için temiz ve ferah mescidler bu otellerde mutlaka bulunur.
4-) Mutfaklarda veya restoranlarda kullanılan ürünler kesinlikle helal ürünlerden tercih edilir.

5-) Alkolsüz İslami Oteller arasından seçim yapıp bu otellerde tatil yapan kişiler, genellikle hem yaşam tarzı olarak, hem de giyim kuşam olarak dinimizin emrettiği usullere göre bir hayat tarzı benimseyen kişilerden oluşur. Bu sayede bu otellerde tatil yapan kişiler, mayo ile denize giren kişileri görmek gibi, istemedikleri sahnelere şahit olmazlar.
6-) İslami Oteller ailecek kaygısızca tatil yapmak isteyen tatilcilerin her türlü beklentisini titizlikle karşılar.

Tek yapmanız gereken sitemizde bulunan Alkolsüz İslami Oteller arasından beğendiğinizi seçmeniz, eğlence ve aktivite dolu bir tatil için ilk adımı atmanız olacak.


5 Yıldızlı İslami Oteller
5 Yıldızlı İslami Oteller, konfor ve kalite bakımından diğer İslami Otellere göre daha iyidir. Genellikle denize sıfır olan bu oteller
muhafazakar değerlere uygun, helal tatil anlayışının en iyi yaşandığı otellerdir..

Denize Sıfır İslami Oteller
Denize Sıfır olan muhafazakar oteller 4 Yıldız da olabilir ; 5 yıldız da ve hatta 3 yıldız da. Bir otelin denize sıfır olması o oteli  5 yıldızlı olacağı anlamına gelmez..

Denize sıfır İslami Oteller, özellikle kum ve güneşı doyasiya yaşamak ve denizde yüzmeyi sevenler için idealdir. 

Denize sıfır İslami Otellerin başlıcaları Antalya-Alanya bölgesinde yoğunlaşmıştır. 

Fiyat Almak İstiyorum