ERKEN REZERVAYON OTELLERİ
Tüm Erken Rezervayon Otellerini Göster
İSLAMİ TATİL OTELLERİ
Tüm İslami Tatil Otellerini Göster
TERMAL TATİL OTELLERİ
Tüm Termal Tatil Otellerini Göster
KAYAK OTELLERİ
Tüm Kayak Otellerini Göster
  • Türkiyenin en iyi kayak merkezleri

Tatiller ailecek geçirilecek mutlu zamanlar için özel zamanlardır. Hatta yaz tatillerini dostları ile birlikte geçiren aileler bile vardır. Bir kaç ailenin toplanıp belirledikleri bir tatil beldesinde birlikte zaman geçirmesi son yılların adeta tatil modası haline geldi diyebiliriz. 

Türkiye 3 tarafının denizlerle kaplı olmasından dolayı her mevsimin yaşandığı, yazıyla kışıyla cennetten bir köşe misali büyülü dünyanın bir çok yerinden insanın görmek için can attığı bir ülkedir aynı zamanda. Özellikle yaz döneminde her yıl 100 binlerce turistin akın ettiği ülkemiz, turizm sektöründe gerçekleştirilen atılım ve yeniliklerle yurt içinden ve yurt dışından yoğun bir talep yaşamaktadır. Ülkemizde turizmin bu derece gelişmiş olmasının bir başka nedeni de, turizmin sektöründeki yelpazenin çok geniş olmasıdır. Yani ülkemizde, kayak sporundan tutunda, termal, doğa, kültürel, tarihi bir çok alanda tatil yapma olanağı bulunmaktadır.

Böylesine çeşitli böylesine zengin bir tatil portföyüne sahip ülkenin elbette ki turizm sektörü de bir o kadar gelişmiş olacaktır.

Genel olarak diyebiliriz ki, yazın tatil amaçlı sahil bölgeleri tercih edilirken, kışın ise daha ziyade kışın tüm güzelliklerinin yaşandığı kayak merkezleri ve termal oteller tercih edilmektedir. Kayak Merkezleri ve Termal Kaplıca Tesisleri farklı kesimden, farklı görüşten insanların beklentilerine göre hizmet vermektedirler. Örneğin Muhafazakar ailelerin tercih ettiği Alkolsüz İslami Kayak Otelleri, tesettürlü bayanların rahatlıkla kar tatili ve kayak yapabildiği, muhafazakar görüşlü ailelerin sevdikleri ile birlikte manevi değerlerine uygun tatil yaptığı kayak otelleridir. Ekonomik şartlara göre de kayak otelleri çeşitlilik arz etmektedir. Örneğin

*****

Ailelerin beklentilerine göre bu merkezlerde hem ekonomik koşullara uygun hem de yaşam tarzlarına uygun oteller de bulunmaktadır. Örneğin muhafazakar aileler Alkolsüz İslami Kayak Otelleri arasından bir tercih yaparken, ekonomik şartlara göre de ucuz kayak otelleri bulunabilmektedir.

Özellikle sömestri döneminde ailecek çocuklarla birlikte kayak yapmak isteyen aileler, ülkemizde bulunan kayak merkezlerine gitmekte ve keyifli vakitler geçirmekteler. Peki Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri nereler? Bu sorunun yanıtını aç çok versek bile adı bir Uludağ kadar duyulmasa da kalite olarak Uludağ Kayak Merkezi kadar donanımlı kayak tesislerimiz mevcuttur. İsterseniz Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri listemizde neler var bir bakalım...

Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri - tesisleri

1-) Bursa - Uludağ Kayak Merkezi  

Uludağ ülkemizin ilk kayak merkezi olması münasebetiyle ilk akla gelen ve belki de en çok turist çeken kayak merkezidir. Kayak denilince, kış sporları denilince kuşkusuz Bursa Uludağ tartışmasız liste başıdır. Tur Kayağı ve Helikopterli kayak imkanlarının bulunduğu Uludağ, 2543 metrelik ve 8343 fitlik zirveleriyle kayak yapmak için en ideal tesislerden biridir. Snowboard ve kar motosikleti gibi seçeneklerin bulunduğu Uludağ Kayak Merkezi'nde en uygun kayak yapabileceğiniz tarihler 20 Aralık ve 20 Mart'tır. Türkiye'nin kuzey batı kesiminin en yüksek dağı konumundaki Uludağ, yerli ve yabancı turistlere kayak keyfini yaşatmanın dışında, kışın tüm ihtişamını ve görsel şölenini de doyasıya hissettirmektedir.
 2-) Erzurum - Palandöken Kayak Merkezi
 
Kışın tüm görsel şölenini ve ihtişamlı Palandöken'in kış manzarasını seyretmek için bile Palandöken'e gidilebilecekken aynı zamanda kış sporlarına tutkunsanız tam aradığınız yer Erzurum Palandöken.. Uzun kışların yaşandığı Erzurum - Palandöken Kayak Merkezi'nde bundan dolayıdır ki, yaz kış kayak yapabilmek imkanı olabilmektedir. Diğer kayak merkezlerinden önemli bir farkı vardır Palandöken Kayak Merkezi'nin; o da 2.200 - 3176 metre yükseklikte toz kar denilen özel bir kar çeşidiyle de kayak yapabilme olanağınızın olmasıdır. Şehir merkezine sadece 10 dakika mesafede bulunan merkeze, halka açık otobüslerle dahi ulaşılabilmektedir. Özel araçla ve ticari taksi kullanılarak da kolayca Palandöken Kayak Merkezi'ne ulaşabilirsiniz.
3-)  Kayseri - Erciyes Kayak Merkezi

Her mevsim kalıcı karın bulunduğu Erciyes Kayak Merkezi ünü dünyaca bilinen bir kayak merkezimizdir. 20 Kasım - 20 Nisan tarihleri arasında en ideal kayak ortamının bulunduğu Erciyes Kayak Merkezi, 5916 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek 5. dağı konumundadır. Dünyanın bir çok yerinden yüzlerce misafirine karın ve kayak yapmanın eşsiz zevkini tattıran merkez, Sönmüş bir volkan olan Erciyes Dağı üzerinde kuruludur. Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri ilinin 25 km güneyinde bulunmaktadır. Kayak tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden olan Erciyes, tüm ihtişamıyla sizleri de bekliyor.

Her ailenin rahatlıkla konaklayabildiği Kayseri Erciyes Kayak Otelleri'nde her bütçeye uygun oda bulmak da mümkün..4-) Kars - Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi, yerli ve yabancı kayak tutkunlarının vazgeçemediği kayak merkezlerinden biridir. Bunun en önemli nedenlerinden biri kristal karlarla kaplı çamların arasında doyumsuz bir kayak zevki yaşatmasıdır sizlere Sarıkamış Kayak Merkezi'nin. 2634 metre yükseklikte bulunan ve Kars Merkeze 55 km mesafede bulunan Sarıkamış, kar kalitesiyle ve karlarla örtülü çam ağaçlarının oluşturduğu etkileyici manzarasıyla, kar ve kayak tutkunlarına unutamayacakları bir kayak tatili yaşatmaktadır. Sizler de Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri arasında gösterilen ve diğer kayak merkezlerinden oldukça farklı Kars - Sarıkamış Kayak Merkezi'nde kayak zevkini yaşamak için acele edin..  

5-) Bolu - Kartalkaya Kayak Merkezi

Hem İstanbul'a yakın olmasından dolayı hem de bir çok kayak türünün burada yapılabilmesinden dolayı kayak tutkunlarının yoğun olarak kullandığı kayak merkezlerinden biridir. Bolu'nun güneydoğusunda yer alan Köroğlu Dağları üzerinde kurulan Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu'ya yaklaşık 30 km uzaklıktadır.


6-) Ağrı Bubi Dağı Kayak Merkezi

Ağrı'nın yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören, kayak tutkunlarının uğrak yeri kayak merkezi Bubi Dağı Kayak Merkezi, Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri arasında gösterilmektedir. Ağrı şehir merkezine 18 km uzaklıkta yer alan Bubi Dağı Kayak Merkezi'nde kayak yapmak istiyorsanız, buraya aralık ve nisan ayları arasında gelmeniz gerekmektedir. Uzunluğu 1227 teleskinin hizmet verdiği kayak merkezi 600 kişi kapasiteli olup, merkezdeki kar kalınlığı 1 - 2 metreyi bulabilmektedir.   


7-) Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi İstanbul ve Ankara'ya yakın olmasından dolayı yoğun olarak tercih edilen Kayak Merkezlerimizden biridir. Ilgaz Kayak Merkezi'nin zirvesi 2850 metre olup Kastamonu ve Çankırı arasındaki sınırda yer almaktadır. Ilgaz sıradağları üzerine kurulu ve Ilgaz Milli Parkı içerisinde yer alan Ilgaz Kayak Merkezi, çift iskemleli telesiyej tesisi ve teleski tesisi ile kayak tutkunlarına doyumsuz bir kayak tatili keyfi yaşatmaktadır.  


8-) Gümüşhane - Zigana Kayak Merkezi

Gümüşhane'ye 40 km, Trabzon'a 60 km uzaklıkta bulunan Zigana Kayak Merkezi orman içinde kayak yapmanın keyfini yaşamak isteyenler için bulunmaz bir tesis. 1900 2500 m yüksekliğe sahip kayak tesisi kayak sezonunu Aralık ayında açar. Zigana Kayak Merkezi aslında sadece kış aylarında değil, yaz ayarında da misafirlerine doğa ile baş başa yapabilecekleri bir çok aktivite imkanı sunmaktadır. Kışın kayak yapılan Zigana Kayak Merkezi'nde yazın da çim kayağı yapılmaktadır. Doğa yürüyüşleri, kuş gözlemciliği ve yamaç paraşütü Zigana Kayak Merkezi'nin sunduğu başka aktivitelerden..   

9-) Erzincan - Bolkar Kayak Merkezi

Erzincan ana yol güzergahında bulunan Bolkar Kayak Merkezi, bu yönüyle kayak tutkunlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Erzincan merkeze 40 km mesafede bulunan merkez sezonu aralık ayında açar.. Nisan ayına kadar devam eden Bolkar Kayak Merkezi'nde 1.050 metre uzunluğunda 1200 kişilik bir adet teleski tesisi ile 300 metre uzunluğunda bayb-lift tesisi bulunmaktadır.

10 -) Bingöl - Yolaçtı Kayak Merkezi

Karasal iklimin görüldüğü Bingöl'e 25 km uzaklıkta bulunan Bingöl Yolaçtı Kayak Merkezi sezonu aralık ayında açar ve sezon mart ayına kadar sürer. 1000 metre uzunluğundaki pistiyle, acemi ve profesyoneller için hazırlanan iki farklı güzergahıyla tesis, misafirlerine doyumsuz bir kayak keyfi yaşatmaktadır.

Siz de sitemizde bulunan İslami Kayak otellerinden birini seçip istediğiniz kayak merkezinde hoş ve unutulmaz bir kayak tatili geçirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, www.islamioteldetatilci.com sitemizin İslami Kayak Otelleri bölümünü tıklamanızdır.
Fiyat Almak İstiyorum