ERKEN REZERVAYON OTELLERİ
Tüm Erken Rezervayon Otellerini Göster
İSLAMİ TATİL OTELLERİ
Tüm İslami Tatil Otellerini Göster
TERMAL TATİL OTELLERİ
Tüm Termal Tatil Otellerini Göster
KAYAK OTELLERİ
Tüm Kayak Otellerini Göster
  • Tesettür Oteller

Tesettür İslam'ın bize emrettiğine göre, kadın ya da erkeğin kendisine haram olan başka kadınlara ya da erkeklere karşı örtünmesi anlamına gelir. Bu örtünme şekli kadınlarda farklı erkeklerde farklılık arzeder. Genel olarak, bir kadın İslamın emrettiği ölçüde örtünürse tesettürlü, bir erkek de islamın emrettiği ölçüde giyinirse tesettürlü olmuş olur.

Evet giyimden kuşama, yemeden içmeye, yaşamadan eğlenmeye kadar hayatının her alanında İslamın emir ve yasaklarına uymaya çalışan, eğlence anlayışını da helal dairede yaşayan kişilerin tatil anlayışı da elbette başka olacaktır. Bu tarz kişiler ve aileler dinlenme ihtiyaçlarını kazançları ve imkanları doğrultusunda başka memleketleri, başka şehirleri görerek gidermek isteyebilir. Bu kişilerin islami hassasiyetlerini bilen,  bu yönde hizmet sunan ve konaklama ihtiyaçlarını gideren oteller genel olarak Tesettür Oteller adlandırılır.

Bu otellerde, bayanların ve erkeklerin eğlendikleri, havuza girdikleri, zaman geçirdikleri alanlar farklıdır. Tesettür Oteller, aktivite ve animasyon tarzı gösterilerinde bile muhafazakar aillerin beklentilerini önceler. Restoranlarında helal gıdalar ve içecekler kullanan bu oteller, muhafazakar kesimin  beklentilerini üst düzeyde önceler. Bugün ülkemizde artık en bilinen tatil beldelerinde bile alternatif tatil otelleri bulunmakta.. Alternatif Turizmin gelişmesine katkı sağlayan Helal Oteller, konfor, şıklık, ferahlık ve müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıkları içindir ki; her geçen yıl Tesettür Oteller daha fazla rağbet görmektedir.

Alanya Tesettür Oteller, Antalya Tesettür Oteller, Marmaris Tesettür Oteller, Fethiye Tesettür Oteller, Kemer Tesettür Oteller, Side Tesettür Oteller; Helal Tatil anlayışının öncü otellerinin yer aldığı tatil beldeleri olsalar da, Balıkesir, Ankara, Erzurum, Adana ve hatta Diyarbakır'da bile Tesetür Oteller görmek mümkün.

Muhafazakar görüşlü ailelerin bu otelleri tercih etmesindeki en önemli etken, elbette ki günlük hayatta yaptıkları ibadetleri bu mekanlarda aksatmıyor olmaları ve dini yaşantılarında herhangi bir değişiklik yapmak zorunda kalmayışlarıdır. Hemen her bütçeye uygun, uygun taksitlendirme seçenekleri ile İslami hassasiyetlerinden taviz vermek istemeyen aileler bu otellerde tatil yapabilmektedir. Karma plajı olan Tesettür Oteller bile, erkeklerin ve kadınların usturuplu kıyafetlerle denize girdiği otellerdir. Bu anlamda denize girerken kadınlar Haşema denilen kadınlara özel üretilen kıyafeti tercih ederken; erkekler de islami usullere göre giydikleri mayolarla denize girmektedir. 

Muhafazakar oteller ülkemizde bir çok ilimizde mevcuttur. 

Ancak tatil amaçlı hizmet veren Muhafazakar Oteller belli bölgelerde  ve illerde yoğunlaşmıştır.

Antalya özellikle de Alanya İlçesi İslami konseptte hizmet veren  Tesettür Otellerin en yoğun olduğur yerdir.Fiyat Almak İstiyorum