ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Side Alkolsüz İslami Oteller
  • Side Alkolsüz İslami Oteller

Tatil kenti Antalya'nın meşhur ilçesi Manavgat'a bağlı Side, tatilcilerin her yaz güneşe denize kuma ve yemyeşil doğaya doyduğu bir tatil cennetidir. Side, bir tatilde düşlediğiniz ne varsa, hayallerinizin ötesini ayaklarınız altına seriyor adeta.. Zengin tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleri ile Side, tatil planlarınızın baş köşesine oturacak harikulade bir yer..

Her yıl yurt dışından ve yurt içinden milyonların ziyaret ettiği bu tatil cenneti, her bütçeye uygun otel seçenekleri ile de misafirlerine huzurlu bir tatil yaşama imkanı sunuyor.

***
Öte yandan Türkiye'nin bir çok yerinde olduğu gibi Side'de de İslami hassasiyetleri olan insanları beklentilerine uygun, helal tatil otelleri bulunmaktadır. Side Alkolsüz İslami Oteller, Türkiye'nin en nadide tatil mekanlarından Side'de tatil yapmak isteyen muhafazakar ailelerin beklentilerine uygun hizmet vermektedir. Henüz sayıları az olsa da Side'de bulunan İslami oteller misafirlerine sundukları konfor ve şıklığın yanı sıra güler yüzlü hizmetleriyle tatilcilerden tam not almaktadır.

Antalya'nın en gözde tatil beldelerinden, şirin sahil kasabası Side'de hayatınızın en özel tatilini geçirebilirsiniz. Eğer İslami bir yaşantınız var ve yaşam tarzınıza uygun, doğa ile iç içe, denize ve kuma doyacağınız bir tatil yaşamak istiyorsanız Side Alkolsüz İslami Oteller arasından yapacağınız tercihle, bu yaz unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Side İslami Oteller fiyatlarını güncel olarak sitemizde bulabilirsiniz. İndirimlerden yararlanmak ve uygun fiyatlara tatil yapmak istiyorsanız seçtiğiniz otelin indirim butonuna tıklayarak form doldurabilirsiniz.

Side'de gezilecek yerler

Side Alkolsüz İslami Oteller
arasından yaptığınız bir tercihle Side'ye tatil yapmaya giderseniz, çok renkli bir tatil sizi bekliyor demektir. Çünkü Side tarihi ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengindir. Tapınaklarıyla, hamamlarıyla, su yollarıyla ve plajlarıyla tarih kokan belde Side, Likya uygarlığı başta olmak üzere, Perslere ve Roma İmparatorluğu gibi bir çok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır.  İşte Antalya Manavgat'a bağlı şirin sahil kasabası Side'de gezebileceğiniz yerler ve Side'de yapacağınız adrenalin dolu aktiviteler;

1-) Apollon Tapınağı'nda büyüleyen Günbatımı


Dünya tarihi miras listesinde bulunan heybetli sütunlarıyla adeta Side'nin sembolü haline gelen Apollon Tapınağı'nda sevdiklerinizle günbatımı hayatınızın en unutulmaz anlarından biri olacak.2-) Manavgat Şelalesi'nde nefes alın

Şırıl şırıl akan sularıyla Manavgat Şelalesi, sesinde huzur bulacağınız, dinçlik kazanacağınız bir doğa harikası mekan. Bu yaz mutlaka görmelisiniz.3-) Tarihe uzanan köprü Aspendos Köprüsü:

Side denilince gidenler bilir ki sıradan bir tatil beldesi akla gelmez. Zaten Side'ye sıradan bir tatil yapmak amacıyla giderseniz gerçekten çok yazık etmiş olursunuz. Zira Side tatilinizin her gününü dolu dolu geçirebileceğiniz zengin tarihi güzelliklere sahip. Evliya Çelebi'nin Seyehatnamesi'nde de bahsettiği Aspendos Köprüsü işte bu tarihi zenginliklerden sadece biri.

Side tarihinin en önemli unsurlarından biri Aspendos Köprüsü, M.S 4. Yüzyıl başlarından Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilmiştir. Selçuklu döneminden onarımdan geçen köprü, Cumhuriyet dönemindeki restorasyon sonrası günümüze kadar tüm görkemiyle ulaşmıştır. Aspendos Köprüsü üzerinde fotoğraf çekilirken arkanıza Toros Dağlarını da almış olacaksınız. Tarihi gezi meraklıları için önerebileceğimiz mutlaka görülmesi gereken bir tarihi mekan.4-) Tarihin gizemli sırlarıyla dolu Side Müzesi

Side Antik kent kalıntılarının araştırılması neticesinde bulunan antik kalıntılar ve buluntular Side Müzesi'nde sergilenmektedir. Burada Helenistik ve Roma dönemine ait önemli tarihi eserler sergilenmektedir.

Side'de hangi aktiviteler yapılabilir?

Dedik ya, Side'de dolu dolu bir tatil yapmaya hazır olun. Yaşantı olarak Muhafazakar bir yaşam tarzına sahip olsanız da, Side Alkolsüz İslami Oteller arasından birini tercih ettiğinizde hem yaşam tarzınıza uygun bir otelin imkanlarından faydalanacaksınız, hem de tarih kokan bir beldede gönlünüzce gezip eğleneceksiniz.

Side'ye geldiğinizde gezmenin yanında bir çok farklı alanda aktivite de yapabilirsiniz. İşte Side'de yapabileceğiniz aktiviteler;

1-) Scuba dalış turlarına katılıp denizin derinliklerine doğru kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

2-) Jip ve safari turlarına katılarak doğada zaman geçirip heyecanlı saatler yaşayabilirsiniz.

3-) Golf oynayabilir, rafting yaparak adrenalin dolu saatler geçirerek stres atabilirsiniz.

4-) Tekne turlarına katılabilirsiniz.

5-) Doğa Sporları bakımından oldukça zengin olan Side'de Trekking, dağ bisikleti ve yamaç paraşütü yaparak tatilinizi zengin bir hale getirebilirsiniz.

6-) Doğa güzelliklerini izleyemeye doyamayanlardansanız ve doğa ile baş başa kalmak tutkunuzsa, Manavgat Şelalesi'ni görmek ve Sorgun Ormanı'na giderek tertemiz mis gibi orman havasını içinize çekmek zorundasınız.

 

  


Fiyat Almak İstiyorum