İSLAMİ YAZ OTELLERİ \ Marmaris İslami Yaz Otelleri
  • Marmaris İslami Yaz Otelleri

Türkiye'nin en gözde tatil beldelerinden Marmaris her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turisti ağırlamaktadır. Plajlarıyla, deniziyle, havasıyla ve doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan bu tatil cenneti beldede, artık muhafazakar kesimin beklentilerine göre konaklama imkanı bulunan oteller mevcuttur.

Genel olarak Marmaris İslami Yaz Otelleri diye anılan bu oteller, helal tatil konseptinde hizmet veren muhafazakar otellerdir. Alkol servisi ve satışının yasak olduğu bu otellerde, tesettürlü bayanların rahatlıkla tatil yapabilmeleri, denize girebilmeleri, havuz keyfi yapabilmeleri için geniş olanaklar bulunmaktadır.

Muhafazakar Oteller, İslami yaşantıya sahip kişiler veya ailelerin sorunsuz bir tatil geçirmeleri için her türlü önlemi alır.. Bayanların denize ve havuza girdikleri alanlar kapalı hale getirilirken, tatilcilerin ibadetlerini rahatlıkla yerine getirmeleri için tüm İslami Otellerde olduğu gibi Marmaris İslami Yaz Otelleri de, otel içerisinde mutlaka mescid bulundurur. Yine ibadetlerinden yaz tatili boyunca taviz vermeyen tatilciler için, odalarda seccade bulunduran Tesettür Oteller de bulunmaktadır.

Marmaris İslami Yaz Otelleri, diğer muhafazakar otellerde olduğu gibi mutfaklarında helal sertifikalı ürünler kullanan ve yemeklerin hiçbirinde alkollü ürün kullanmayan otellerdir. Mutfaklarında temizlik ve titizlik vazgeçilmezdir.

Marmaris'te son yıllarda açılan İslami Oteller, muhafazakar kesimi oldukça memnun etmiş; bu dünya harikası tatil beldesinde hem tatil yapma hem de gezip görme olanağı buldukları için fevkalade sevindirmiştir. Zira geçmişte sınırlı sayıdaki İslami Ölçülere göre hizmet veren oteller, hem ihtiyaç ve talebi karşılayamamakta, hem de profesyonel bir tatil hizmeti sunmamaktaydı. Fakat bugün hiç de öyle değil. Marmaris'te 5 yıldızlı denize sıfır İslami otellerden tutun da, her bütçeye uygun büyüklü küçüklü helal oteller bulabilmek mümkündür. Bu da Marmaris İslami Yaz Otelleri'ne olan ilgi ve talebi zirveye taşımıştır.

Perki Marmaris İslami Yaz Otelleri arasından bir tercih yapıp, Marmaris'e tatil yapmaya gittiğimizden bu güzel beldede nereleri gezebiliriz? Marmaris'in en ünlü tarihi mekanları nerelerdir? İsterseniz Marmaris'i biraz daha yakından tanıyalım...

MARMARİS'TE GEZİLECEK - GÖRÜLECEK YERLER

Marmaris'te tatil yapmaya karar verdiyseniz; şimdiden söyleyelim dolu dolu bir tatil sizleri bekliyor. Koyları, plajları, aqua parkları, kaleleri, antik kentleri, denizi, kumu, güneşi, müzeleriyle gez gez bitirilemeyecek bir tatil beldesidir Marmaris.. Tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin olan Marmaris, tatilcilerin keyifli bir tatil geçirmeleri için oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

1-) Marmaris Kalesi - Hafsa Sultan Kervansarayı

Marmaris'te gezilecek tarihi mekanların başında Marmaris Kalesi ve Hafsa Sultan Kervansarayı gelir. Marmaris Kalesi bugün yeni yapılaşmayla Marmaris'in dar sokakları arasında kalsa da bu tarihi kale daha görüldüğü ilk anda bizi tarihin gizemli sayfalarına götürmeye yetiyor. Rivayet odur ki, Marmaris ismini, Kanuni'nin kalenin mimarını astırmasından sonra almıştır. O günden sonra Marmaris olarak anılmaya başlamıştır.

Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi adına yaptırılan Hafsa Sultan Kervansarayı ise yüzyıllar boyu konaklama yeri olarak kullanılmıştır. Bu tarihi mekan Marmaris Kalesi'nin hemen yakınında bulunmaktadır.

2-) Cennet Adası

Marmaris bir cennetse; cennetin köşesi Cennet Adası diyebiliriz. Marmaris'te bulunan bu doğa harikası adayı görmeden Marmaris'ten ayrılırsanız çok şey kaybedersiniz. Denizin kokusunu, doğanın sessizliğini hissetmek için geleceğiniz Cennet Adası, huzuru yaşamak isteyenlerin mutlaka uğradığı bir yarım ada.. Tamda ismi gibi Cennetten bir köşe...3-) Baca Mağarası

Dalış tutkunlarının vazgeçilmez adresi Baca Mağarası, 50 metreye kadar dalış yapılabilen dünyanın nadide dalış noktalarından biridir. Su altı fotoğrafçılarının mutlaka dalmak için geldiği Baca Mağarası Marmaris tatilinizin en özel mekanlarından biri olacak..

4-)   Marmaris İçmeler

Marmaris İçmeler doğal güzellikleri ve plajlarıyla ünlü bir tatil beldemiz olsa da, fiyatlarının uygunluğu bu bölgeyi turistler tarafından tercih edilir hale getiriyor. Uzun süreli tatil yapacaksanız mutlaka önerdiğimiz Marmaris İçmeler, tatili ucuza getirmenin adresi aslında..

5-) Amos Antik kenti..

Marmaris'te bulunan Amos Antik kenti çok ideal bir kazıyla ortaya çıkarılmadığı için antik kent tahrip edilmiş bir görüntüye sahiptir. Ancak Marmaris'e kadar gidip bu antik kenti görmemek olmaz tabii ki...

6-) Marmaris'in ünlü koyları...

  Fiyat Almak İstiyorum