ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Marmaris Alkolsüz İslami Oteller
  • Marmaris Alkolsüz İslami Oteller

Marmaris tarihi ve kültürel mirasıyla doğal güzellikleri ile ülkemizin çok önemli turistik beldelerinden biridir... her yıl milyonlarca insanın Akın Akın tatil yapmak için ziyaret ettiği Marmaris beş yıldızlı otelleri ile de yerli ve yabancı tatilcilerin hizmet vermektedir....

 Tarihi İ.Ö 3500 yılına uzanan Marmaris, her yeri adeta cennetten bir köşe olan Muğla İline bağlı yerli ve yabancı turistlerin akın akın ziyaret ettiği önemli bir tatil beldesidir. Ülke Turizmine katkı sağlayan can damarlarından biri olan Muğla, Marmaris dışında Fethiye, Bodrum, Datça gibi ilçeleri ile de meşhurdur.


Her yıl dünyanın bir çok yerinden gelen turisti ağırlayan Muğla, merkez ve ilçeleriyle merak edilen, hem tarihi hem turistik gezilerin odağıdır adeta.. Pırıl Pırıl koyları, tertemiz doğası, tarihi zenginliklerine bir de yerli halkın misafir perverliği eklenince, Muğla'da ve Marmaris'te tatil yapmanın keyfi tarifsiz oluyor..

**
Doğası havası ve koylarıyla meşhur Muğla'nın bu derecek turist çekmesinin ve bu derece ilgi görmesinin bir nedeni de hiç kuşkusuz misafirperver ve halkının gelen misafirlere gösterdiği güzler yüzdür. 

Öte yandan son yıllarda açılan Marmaris Alkolsüz İslami Oteller sayesinde, muhafazakar kesim de Muğla ve Marmaris'e tatil yapmak amacıyla gitmektedir.

Marmaris gibi gözde bir tatil beldesinde Alkolsüz İslami Oteller'in olması muhafazakar ailelerin takdirini kazanmış; bu takdire binaen de Marmaris İslami Oteller'de tatil yapan tatilcilerin sayısı her geçen yıl daha da artış göstermektedir.

Sadece ülke içinden değil yabancı ülkelerden gelen turistlerin de gözdesi Marmaris, doğası havası ve doğal güzellikleriyle tam bir turizm cennetidir.

Artık yurt içinden ve yurt dışından tatilcilerin uğrak tatil beldesi Muğla Marmaris'te, tesettürlü ailelere yönelik ve sayıları her geçen gün artan alkolsüz oteller bulmak mümkün. Marmaris Alkolsüz İslami Oteller, muhafazakar görüşe sahip kişi ve ailelerin beklentilerine ve hassasiyetine uygun veren otellerdir. Bu oteller, diğer normal konseptteki otelleri aratmayacak konfor ve şıklığa sahiptir. 

Alternatif Oteller de denilebilecek Marmaris Alkolsüz İslami Oteller sayesinde, dini değerlerine bağlı yerli ve yabancı turistler huzurlu ve kaygısız bir tatil geçirmekteler. Zira Marmaris'te bulunan alkolsüz oteller, bir otelde aranılan her türlü donanıma sahip olmakla birlikte, tesettürlü bayanların beklentilerine uygun, özel alanlar; özel plajlar ve özel havuzlar inşa etmişlerdir.

Marmaris Alkolsüz İslami Oteller, denize sıfır, alkolsüz, 5 yıldızlı, balayı otelleri gibi vasıflarıyla birbirinden farklı özellikler gösterir. Örneğin Marmaris Denize Sıfır İslami oteller, bayanlara özel tahsis ettiği havuzun yanında bazılarında bayanlara özel plaj bile vardır. Yine Marmaris İslami Balayı Otelleri, 5 yıldızlı ve denize sıfır gibi özelliklere sahiptir. Muhafazakar görüşlü kişiler genel olarak alkolsüz olan Marmaris Alkolsüz İslami Otelleri tercih ederken, bütçelerine ve şartlarına uygun tercih yaparlar.

Peki Marmaris Alkolsüz İslami Oteller 2022 arasından bir tercih yapmanız durumunda, otel içinde ve dışında neler yapabilirsiniz?

Marmaris Alkolsüz İslami Oteller, genel olarak eğlencenin ve aktivitenin İslami ölçütler içinde bol olduğu otellerdir. Tatil cenneti Marmaris'te tatil yapmak zaten her bakımdan sizi özel hissettirecek. İnanıyoruz ki, ne otel içinde ne de otel dışında geçireceğiniz zamanlarda hiç bir şekilde sıkılmayacaksınız.

Marmaris'in büyülü koylarında tekne turu yapmak, Marmaris Kalesi ve Hafsa Sultan Kervansarayı'nda tarihi yolculuğa çıkmak, dalış tutkunları için Baca Mağarası, Amos Antik Şehri'ni gezmek bu yaz kendinizi fazlasıyla iyi hissettirecek. Marmaris İslami Oteller arasından gezmek ve görmek istediğiniz mekanlara yakın bir otel tercihi yapmak tabiatıyla doğru olacaktır.

Siz de sitemizde bulunan Marmaris Alkolsüz İslami Oteller arasından tercihinizi yapıp, indirim almak için form doldurabilirsiniz.

Marmaris Denize Sıfır İslami Oteller

Marmaris'te muhafazakar olsun olmasın tatilcilere hizmet veren geçince ben kaliteli konforlu çok iyi oteller bulunmaktadır.. Aileler bu otelleri tercih ederek gayet keyifli bir tatil geçirmektedirler....  Marmaris'te bazı oteller denize sıfırken bazı oteller sadece havuz bölümleri ile misafirlerine hizmet vermektedir..

 Denize Sıfır İslami Oteller, burada bulunan ve denize sıfır olan islami otelleri kapsar. Marmaris Denize Sıfır İslami Oteller, tesettürlü ailelere haşemayla denize girme imkanı da sunar. Bu otellerde ayrıca bay bayan havuzları ayrıdır.

Marmaris Denize Sıfır 5 yıldızlı İslami Oteller

Marmaris'te bulunan denize sıfır ve aynı zamanda 5 yıldızlı olan İslami Otellerdir. Bu otellerde kalan muhafazakar görüşlü aileler çok geniş imkanlara sahiptir. Fiyat olarak diğer otellere göre daha pahalı bulunabilen bu otellerde uygun fiyatlara kalabilmek için İslami otellerde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak gerekir.... Marmaris'te 5 yıldızlı İslami otel olarak muhafazakar değerlere önem veren sadece Angel Marmaris otel bulunmaktadır.

 
Marmaris 5 yıldızlı İslami Oteller
Marmaris'te bulunan ve İslami hassasiyete sahip ailelerin beklentilerine uygun hizmet veren 5 yıldızlı otellerdir. Ancak 5 yıldızlı İslami Otellerden kasıt sadece yaz otelleri değildir. 5 yıldızlı ve İslami Konseptte olup; hem termal, hem yaz oteli hem de günübirlik kalınan oteller de olabilir. 

Marmaris Herşey Dahil Ucuz İslami Oteller

Marmaris Muhafazakar otellerin yoğun olduğu bir bölge değil ne yazık ki.. Biri 5 yıldızlı biri de 4 Yıldızlı olmak üzere sadece 2 Alkolsüz tesettür otel vardır Marmaris sınırları içinde.. 

Angel's Marmaris ( 5 Yıldızlı ) 

Mavi Deniz Hotel ( 4 Yıldızlı )


Marmaris Muhafazakar Oteller
Marmaris'te muhafazakar değerlere uygun hizmet veren çok fazla otel bulunmamaktadır maalesef.. Ama yine de 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı olmak üzere 2 Helal Otel, tesettürlü ailelerin tatil ihtiyacına cevap vermeye çalışmaktadır.. Bu Oteller yukarıda Marmaris İslami Oteller kategorisinde de anlattığımız gibi, alkolsüz aile otelleridir.. Bu otellerin kuruluş hedefi, muhafazakar görüşe sahip ailelerin değerlerine uyvun huzurla tatil yapmalarını sağlamaktır..

Marmaris'te gezilecek yerler:

Muğla'ya bağlı tatil cenneti Marmaris'te tatil yapmak dolu dolu bir yaz geçirmek anlamına da gelir aynı zamanda.


1-) Marmaris'in birbirinden güzel ünlü plajları

Doğal güzellikleriyle cenneti andıran Marmaris, sınırları içerisinde bulunan birbirinden özel plajları sayesinde bugün Türkiye'nin en fazla turist çeken tatil beldelerinden biridir. Doğaya hele denize aşıksanız bu yaz Marmaris'in birbirinden güzel plajlarından birinde yüzerek, güneşlenerek ve de su sporları yaparak unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

İşte Marmaris'te bulunan plajlar
Marmaris Halk Plajı, İçmeler Plajı, Cennet Adası Plajı, Çiftlik Plajı, Günnücek Plajı, Turunç Plajı, Uzun Yalı Plajı, Orhaniye Kızkumu Plajı, Sedir Adası ( Kleopatra ) Plajı


2-) Marmaris Kalesi - Marmaris Müzesi
Tarihe meraklı iseniz ve tatil yaparken kültürel geziler de yapmak istiyorsanız; Marmaris sizin için bulunmaz bir fırsat. M.Ö 2 bin yılında inşa edilen ve 1991 yılından beri de Marmaris Arkeoloji Müzesi'ne ev sahipliği yapan Marmaris Kalesi, Marmaris tatilinizin gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken bir mekan. Marmaris Kalesi ve müzesini Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

3-) Halıcı Ahmet Urkay Müzesi
 
Adını kültüre, sanata ve bilime değer veren kurucusu olduğu Ahmet Urkay'dan alan Müze, 2005 yılında kurulmuştur. Günümüzde 3500'den fazla tarihi eserin sergilendiği Halıcı Ahmet Urkay Müze'sinde arkeolojik ve etnografik eserlerin yanı sıra eskilerden kalma halılar kilimler ibrikler takılar gibi bir çok eser sergilenmektedir.

4-) Hafsa Sultan Kervansarayı

Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Hafsa Sultan için inşa ettirdiği Hafsa Sultan Kervansarayı, bölgede Osmanlı eserlerinin en ünlülerinden biri diyebiliriz. Marmaris Kalesi'nin çok yakınında konumlanan bu Kervansarayı ziyaretinizde Marmaris Tatilinizi hatırlatacak hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz çokça dükkan bulunmaktadır.  

5-) Marmaris İçmeler Köyü ve İçmeler Plajı

Marmaris'in yazın en sıcak aylarında bile esen serin rüzgarı sayesinde tatilcileri bunaltmayan havasıyla ünlü İçmeler Köyü, aynı zamanda altın rengi kumsalı ve muhteşem manzarası ile görenleri kendine hayran bırakan İçmeler Plajı'na ev sahipliği yapıyor. Marmaris Alkolsüz İslami Oteller arasından yapacağınız bir tercihle bu yaz İçmeler'de unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.  


 
 
 

Fiyat Almak İstiyorum