ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Kumluca Alkolsüz İslami Oteller
  • Kumluca Alkolsüz İslami Oteller

Adım adım gezsen de, gezip görmeye doyulamayacak bir ildir Antalya.. Her yıl binlerce turistin akın akın ettiği bu nadide şehir, tarihi ve doğal zenginlikleri ile dünyanın önemli turizm şehirlerinden biri haline gelmiştir.

Öte yandan Türkiye turizmine en büyük katkıyı sağlayan 2 ilden birisi olan Antalya, bu itibarı tabi ki boşa elde etmemiştir. Antalya hem merkez olarak hem de ilçeleri olarak, tarihi ve doğal zenginliklerle dop doludur. Öyle ki Antalya'ya gelip 1 ay tatil bile yapsanız Antalya'yı yaşamaya Antik kentler, doğal koylar, büyüleyici mağaralar, dünyaca ünlü plajlar, tarihi yapılar, camiler hepsi ama hepsi bu ilin sınırları içerisinde çok sayıda vardır. Antalya'ya tatile giden, denizin kumun ve doğanın keyfini doyasıya yaşarken, aynı zamanda kapsamlı bir tarihi geziye de çıkmış olur aynı zamanda.

Antalya'nın tarihi ve turistik bir çok zenginliği olan ilçelerinden biri de Kumluca'dır. Tek başına Kumluca'da tatil yaparak, Antik Kentleri, plajları, doğal ve kültürel zenginlikleri günlerce gezip görebilirsiniz. Artık Kumluca'da muhafazakar ailelerin beklentilerini karşılayan Kumluca Alkolsüz İslami Otellerin açılması da bu ilçeye giden yerli turist sayısında önemli bir artış yaşanmasına sebep olmuştur. Kumluca Alkolsüz İslami Oteller, tesettür tatil yapmak isteyen ailelerin yaşam şekillerine göre kurguladıkları otel dizaynlarıyla, muhafazakar ailelerin gözdesi haline gelmiştir. Dinimizde içki içmenin yasak oluşundan dolayı Kumluca alkolsüz oteller, otel içerisinden hiç bir şekilde içki servisi ve satışı yapmazlar.

Kumluca Denize Sıfır İslami oteller

Kumluca'da hizmet veren ve denize sıfır konumlanmış helal tatil otelleri genel olarak, Kumluca Denize Sıfır İslami Oteller olarak anılmaktadır.

Kumluca Denize Sıfır 5 Yıldızlı İslami oteller

Antalya'nın tatil cenneti ilçesi Kumluca'da bulunan ve İslami yaşam tarzına sahip ailelerin tatil yaptığı 5 yıldızlı hizmet kalitesine sahip ve denize sıfır konumlanmış alkolsüz aile otelleridir.

5 Yıldızlı Kumluca İslami Oteller

Kumluca'da bulunan ve 5 yıldızlı hizmet kalitesine sahip alkolsüz aile otelleridir. Muhafazakar ailelere hizmet veren bu Kumluca Alkolsüz İslami Oteller,
tesettürlü bayanların rahat edebildiği, rahatlıkla denize ya da havuza girebildiği otellerdir. Helal sertifikalı ürünleri mutfaklarında ve restoranlarından kullanan Kumluca'nın en iyi İslami Otelleri, her geçen yıl sayıları artmaktadır.

Kumluca Alkolsüz Oteller

Kumluca Alkolsüz oteller denilince akla sadece yazın tatil yapılan İslami oteller gelmez. Kumluca Alkolsüz Oteller denilince akla, Kumluca'da hizmet veren hem yaz otelleri, hem termal oteller, hem de şehir otelleri gelir. Bu otellerin genel özelliği ister geleneksel nedenden dolayı, ister İslami yaşantısından dolayı alkol tüketmeyen kişi ve ailelere hitap ediyor olmasıdır.

Kumluca Gezilecek Yerler

Her yeri cennetten bir köşe misali güzelliklerle dolu Antalya'nın güzide tatil beldesi Kumluca, Akdeniz'in tüm doğal güzelliğini görebileceğiniz eşsiz bir ilçe.. Doğal güzelliklerinin yanısıra tarihi zenginliklerine de hayran kalacağınız Kumluca, dolu dolu bir tatil yaşamak isteyenlerin uğrak yeri. Kumluca'ya tatile gittiğinizde bir çok tarihsel mekanı ve çok sayıda antik kenti gezme fırsatını aynı anda bulabilirsiniz. Aslında Kumluca'da gezilip görülecekler listesi hazırlamakta herkes gibi biz de çok zorlandık. Çünkü oldukça zengin tarihi mirası, doğal güzellikleri saymakla hele hele gezmekle bitecek gibi değil.  

İsterseniz doğa ve tarih tutkunları için kısa bir Kumluca turu yapmaya çalışalım..
 
1-) Kumluca Antik Kentleri

Kumluca'ya yoğun turist gelmesinin en önemli nedenlerinden biri doğal güzellikleri ise bir diğeri de bu güzel ilçede çok sayıda antik kentin oluşudur kuşkusuz. 

A-) Corydella Antik Kenti

Kumluca gezilecek yerler listesinin başına rahatlıkla Corydella Antik Kenti'ni koyabiliriz. Çünkü tarihte büyük bir öneme sahip bu antik kente daha adımınızı atar atmaz, binlerce yıllık medeniyetin tarihi kokusunu adeta damarlarınızda hissedeceksiniz. Corydella Antik Kenti'ni bu denli önemli kılan bir başka noktası ise, bu kentin bulunmasına neden olan büyük hazinenin hikayesi. Bu hikayeyi dilerseniz anlatmayalım; sizleri hem bu hikayeyi dinlemeye hem de tarihin sırlı kapılarını aralamaya Kumluca'ya davet edelim.

B-) Olympos Antik Kenti
Olympos Antik Kenti hiç kuşkusuz Antalya'nın özelinde ise Kumluca'nın ünü dünyaca bilinen önemli ve en büyük antik kentidir. M.Ö 100'de kurulan kent Hristiyanlar için de büyük bir öneme sahip. M.S 4-5 Y.Y'da Hristiyan olan kentte 12 tane kilise bulunmaktadır. Aslında bu kenti çok farklı kılan osu busu değil; en önemli özelliği bizce farklı bir hava ve auraya sahip oluşudur. Ne demek istediğimizi gidenler bilir.

C-) Rhodiapolis Antik Kenti

Antalya'nın üstünde bir şehir olduğu kadar; altında da adeta şehirler yatıyor. Nereyi kazsanız tarih fışkıran bu topraklar gezilmeye doyulmayacak güzelliktedir. Kumluca Sınırları içerisinde de bir çok antik kentte hala kazılar devam etmektedir. Rhodiapolis Antik Kenti de bunlardan biridir. Kentin kazıları ilk 2006 yılında başlamıştır. Gün yüzüne çıkarılan hamamlar su sarnıçlar ve daha bir çok bulgu, sizleri tarihin derin sayfalarına götürecek.

D-) İdebessiois Antik Kenti

Binlerce yıl bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Kumluca'nın antik kentler say say bitmiyor.

Fiyat Almak İstiyorum