İSLAMİ TERMAL OTELLER \ Kızılcahamam Alkolsüz İslami Termal Oteller
  • Kızılcahamam Alkolsüz İslami Termal Oteller

Ankara'ya 79 km mesafede bulunan Kızılcahamam, termal suları, şifalı kaplıcaları ve ünlü termal otelleri ile isim yapmış Ankara'nın meşhur ilçesidir. Özellikle siyasetçilerin hem dinlenip hem de özel gündemle toplandıkları otelleri ile de bilinen Kızılcahamam'da hemen her kesimden insanın gönül rahatlığı ile tatil yapabilecekleri oteller mevcuttur. Kızılcahamam Alkolsüz İslami Termal Oteller de muhafazakar ailelerin beklentilerine göre hizmet veren alkolsüz servisinin ve satışının yasak olduğu aile otelleridir. Kızılcahamam Kaplıca Otelleri'nde özellikle tesettürüne dikkat eden, İslami hassasiyete sahip beylerin her türlü beklentisi karşılanmakta ve bu yönde tedbirler alınmaktadır.

Kızılcahamam ismini sınırları içerisinde bulunan şifalı sulardan yüzyıllar önce şifa bulmaya çalışan Timur'un ağzından çıkan bir cümleden alır. Rivayete göre Timur Kızılcahamam'da Ankara savaşından hemen sonra, aksayan bacağına şifa bulmak için kaldığı 8 gün boyunca banyo yapmış ve termal sulardan şifa bulmaya çalışmıştır. Sıcaklığı 80 derecelere varan bu termal sulara ilk bacağını soktuğunu yanma hissi hisseden Timur acıyla bağırarak, "Aman bre Kızılcahamam" demiştir. İşte bu tarihten sonra bu bölge Kızılcahamam olarak anılmıştır.

Esasında Kızılcahamam Kaplıcaları tarihi, Roma İmparatorluğu dönemine kadar dayanır. Kızılcahamam Roma Hamamı bu tarihin en büyük delilidir. Büyük kaplıcanın hemen yanında bulunan Roma Hamamı yüzyıllardır Ankara ve çevresinden gelen insanlara şifa dağıtmaktadır.

Fiyat Almak İstiyorum