ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Kapadokya Alkolsüz İslami Oteller
  • Kapadokya Alkolsüz İslami Oteller

Kapadokya tüm dünyanın merak ettiği doğal yeryüzü şekillerine sahip turistik bir bölgemizdir. Hasan Dağı, Erciyes ve Güllü Dağ'ın püskürttüğü lavların milyonlarca yıl akarsular yağmur suları ve rüzgarların aşındırması sonunu oluşan bu doğa harikası yer, oldukça geniş bir alanı kaplar.. Kapadokya olarak anılan ve Nevşehir'i hem yerel hem ulusal bakımdan çok önemli bir yere oturtan bu ilginç yer şekilleri, bugün yüzbinlerce insanın merak edip gelip gördüğü bir yerdir.


Turizmin oldukça gelişmiş olduğu Kapadokya'da her kültürden, her görüşten insanın rahatlıkla konaklama imkanı bulduğu oteller mevcuttur. Kapadokya Alkolsüz İslami Oteller ise, Kapadokya'ya tatil amaçlı gelen kişilerin konakladıkları alkolsüz aile otelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu otellerin en belirgin özelliği içki kullanımının ve satışının otel içerisinde yasak oluşudur. Dini yaşantısı gereği alkol kullanmayan ve ibadetlerini aksatmadan yerine getirmek isteyen kişiler ve aileler bu otellerde kendi yaşam şekillerine göre tatil yapabilme olanağı bulabilmektedir. Helal Tatil anlayışının hakim olduğu ve İslami hassasiyetlerin üst derecede ve titizlikle yerine getirildiği bu Kapadokya Alkolsüz İslami Oteller, tesettürlü bayanların rahatlıkla havuza  girebildiği imkanlara sahiptir. Bayanlara özel konforlu kapalı havuzların ve masaj odalarının bulunduğu Kapadokya Helal Oteller, dini ölçülerin dışına taşmak istemeyen ailelere huzurlu ve keyifli tatil yaşatmaktadırlar.

Her yıl binlerce insan bu doğa harikası yeri görmeye geldiklerinde aynı zamanda balon keyfi de yaşamaktadır. Balon turu ile doğanın milyonlarca yıl emek vererek adeta bir şaheser haline getirdiği Kapadokya'nın eşsiz manzarasını doyasıya izleyebilirsiniz.

Peki Nevşehir Kapadokya'ya gittiğinizde nereleri gezebilirsiniz?

İşte Kapadokya'da gezilecek yerler;

1-) Göreme

Göreme peribacalarının en iyi izlenebildiği yer olarak gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelir..

Güllüdere Vadisi, Çavuşin ve Göreme arasında kalan bölge hem tarihi kalıntıların hem de doğa harikası peribacalarının en iyi görülebildiği alan olarak misafirlerine büyülü anlar yaşatmaktadır. Görenlerin hayran kaldığı Güllüdere Vadisi'nde manastırlar, kiliseler mutlaka ziyaret edilmeli.
Yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda olan Güllüdere Vadisi'nde şimdiden söyleyelim yalnızca yürüyerek mesafe alabiliyorsunuz. Bu eşsiz manzaraya yakinen tanık oluyorsunuz yani.. İki girişinden biri Göreme'de olan Güllüdere Vadisi'nde tarihiyle de zengin bölgenin geçmişine doğru yol alabilirsiniz. Üçhaçlı Kilisesi'ni ve Ayvalı Kiliseleri sizleri tarihin derin sayfalarına taşıyacak yapılardan sadece iki tanesi..  Fiyat Almak İstiyorum