ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ İstanbul Alkolsüz İslami Oteller
  • İstanbul Alkolsüz İslami Oteller

Öncesi hayret; sonrası alabildiğine hayranlık.. Her adımda tarihi solumak, her geçen dakika milyonlarca farklı kültürden insanı şevkatle saran bu büyülü şehre hayran kalmak.. İşte İstanbul'a ilk kez gelenlerin belki de ilk hissettikleri onlarca farklı duygudan sadece birkaçı..

Evet tüm görkemiyle bir halklar mozayiği, tüm heybetiyle eski imparatorluklar başkenti. Hangi özel kelimeleri kullanırsanız kullanın, bu şehri gördükten sonra hissettiklerinizi anlatmaya yetmeyecek sözcükleriniz.
 

İstanbul'u eğer yaşama imkanınız yoksa ömrünüzde bir kere ki görmelisiniz. Her semti ayrı özel, tarih kokan bu şehiri bir gören bir daha ayrılamıyor baştan söyleyelim. Hangi semtine gitseniz orada uzun yıllar yaşama arzusu doğar içinize birden..


Ülkemizin 4 mevsim turist ağırlayan şehirlerinin başında gelen İstanbul, her türlü yaşam şekline hitap eden restoran, cafe ve otellerle doludur. Her görüşten her dinden kişi ve ailenin İster tatil amaçlı, ister iş amaçlı İstanbul'a geldiklerinde rahatlıkla konaklayabileceği tesisler ve oteller mevcuttur. Bu imkanlar elbette ki sadece konaklama ile sınırlı değil, İstanbul aynı zamanda her hemen her kültürden insanın damak tadına hitap eden mutfakları olan restoranla doludur. Çin'den gelen bir turist Çin mutfağına, Amerika'dan gelen biri Amerikan mutfağına uzak kalmayacaktır İstanbul seyehati boyunca..

Her ırktan her görüşten, her dinden, her milletten insanın bir arada yaşadığı dünyanın en önemli şehirlerinden İstanbul'da bu farklı kitlelere hitap eden oteller mevcuttur. Özellikle İstanbul'a tatil amaçlı, seyahat amaçlı yada iş amaçlı gelen kişiler kendi görüş ve yaşantılarına göre otel tercihi yaparlar. İslami emirleri yaşantısına yansıtmış alkol kullanmayan kişilerin İstanbul seyahatlerinde kalmayı tercih ettiği oteller İstanbul Alkolsüz İslami Oteller olarak anılabilir.

İstanbul Alkolsüz İslami Oteller arasında koşul ve şartlarına uygun bir tercih yapıp otele gelen otel müşterisi, aynı zamanda bilir ki kendi görüş ve yaşantısına uygun bir hizmet bulacak. Muhafazakar kişilerin ve ailelerin tercih ettiği bu otellerin işletme sahipleri müşterilerinin talep ve beklentilerini bildiği içindir ki, hizmet anlayışlarını bu yönde geliştirirler. Bu otellerde genelde seccade bulunur ve kıble yönü namaz kılacaklar için bildirilir. İçecek çeşitliliği olan bu otellerde asla alkollü içecekler bulunmaz.

İstanbul'da bulunan alkolsüz otellerin en belirgin özelliklerinden biri de masaj, spa ve sağlıkla ilgili birçok imkanı bir arada bulundurmasıdır. İstanbul Alkolsüz Oteller sundukları çeşitli imkanlarla misafirlerine konaklamanın dışında, eğlenme ve dinlenme olanağı da sağlarlar. Tesettürlü İstanbul Otelleri, helal tatil konseptinde hizmet verdikleri içindir ki, muhafazakar görüşlü aileler bu otellerde, tepeden tırnağa yenilenmenin yanında, sağlık, spor ve masaj olanaklarıyla zindelik kazanmaktalar. 

İslami Tatil anlayışındaki İstanbul İslami Oteller türlerine göre değişiklik arz edebilir. Tatil amaçlı gidilen İstanbul İslami Oteller olabileceği gibi, iş ve seyehat amaçlı İstanbul'a gelen misafirlerin ağırlandığı İstanbul İslami oteller de olabilir.

Tesettürlü ailelere hizmet veren, islami hassasiyetlerin öncelendiği otellerin açılması muhafazakar kesimi çok rahatlatmıştır. Eskiden alkolsüz islami konseptte hizmet veren otellerin sayısı yok denecek kadar azdı. Olsa bile vasat ve konfor-şıklıktan uzaktı. Artık İstanbul'un hemen her ilçesinde her amaca uygun hizmet veren alkolsüz oteller bulmak mümkün. Bu sayede dinini yaşamaya gayret gösteren insanların İstanbul'a geldiklerinde konaklama ve tatil yapamama gibi bir sorunları kalmadı artık. İstanbul Alkolsüz İslami Oteller, konfor, şıklık ve hizmet kalitesi olarak dünya standartlarında hizmet vermektedir.


İstanbul Alkolsüz Oteller yada İstanbul İslami Oteller arayışı içinde olanlar aynı zamanda semtlere göre de arama yapmaktadır. İsterseniz İstanbul'un hangi semtinde hangi alkolsüz oteller var birlikte bakalım...

1-) İstanbul Taksim Alkolsüz Oteller   (İslami )

İstanbul Taksim'de yani  Beyoğlu Civarında sayıları az olsa da Alkolsüz otel bulmak mümkün. Genellikle iş seyatleri yada tatil amaçları dolayısıyla İstanbul Taksim'e gelen kişiler veya aileler Alkolsüz otel isteyebilmektedir.2-) İstanbul Fatih Alkolsüz ( İslami ) Oteller  
Maneviyatın belki de en güzel en özel yaşandığı şehirdir İstanbul. Fatih ise muhafazakar değerlere bağlı ailelerin yoğunlukla yaşadıği bir semttir. Bu yüzden İstanbul'a gerek tatil amaçlı gerekse ziyaret amaçlı gelenlerin kısa yada uzun süreli kalmak istedikleri bir yerdir Fatih. 

Bu yüzdendir ki, İstanbul Fatih'te Alkolsüz Otel bulmak hiç de zor değildir...

3-) İstanbul Boğaz Manzaralı Alkolsüz Oteller (İslami)
İstanbul'da boğaz manzarası gören çok sayıda otel vardır.


4-) İstanbul Etiler Alkolsüz ( İslami ) Oteller

Etiler İstanbul'un en elit ve farklı kesimlerden insanların en çok yaşadığı yerdir. Beşiktaş İlçesi'ne bağlı bu mahallede açıkçası alkolsüz otel bulmak biraz güçtür.

5-) İstanbul Çevresi Alkolsüz ( İslami ) Oteller

İstanbul Çevresi Alkolsüz Oteller, İstanbul'a yakınlığı dolayısıyla ilgi görmektedir. İstanbul'un yoğun temposundan bunalan tatilciler yaz veya kış farketmeksizin bu otellere rezervasyon yaptırmaktadırlar..


6-) İstanbul Taksim Alkolsüz İslami Oteller
İstanbul Alkolsüz otellerin en yoğun olduğu ilimizdir.  Taksim'de bulunan Alkolsüz İslami Otelleri şöyle sıralayabiliriz;7-) İstanbul Eminönü Alkolsüz İslami Oteller
Adeta bir geçiş güzergahı konumunda olan Eminönü, İstanbul'a yapılan çok amaçlı ziyaretlerde uğrak noktasıdır..

Bundan dolayı burada koanaklama hizmeti veren oteller oldukça fazladır. İsterseniz İstanbul Eminönü'nde hizmet veren Alkolsüz İslami Otellere bir gözatalım...

8-) İstanbul Aksaray Alkolsüz Oteller ( İslami )

İstanbul Aksaray'da bulunan alkolsüz otelleri sayfamızda bulabilirsiniz.

9-) İstanbul Laleli Alkolsüz Oteller 
( İslami ) 

Laleli

10-) İstanbul Kadıköy Alkolsüz Oteller 
( İslami )

Kadıköy'de

İstanbul'da gezilecek yerler - Tarihi eserler yapılar

İstanbul'da gezilebilecek yerler listesi çıkarmaya çalışsak ne biz anlatmak bitirebilirsiniz; ne de siz gezmekle bitirebilirsiniz.
Hiç kuşkusuz dünyanın en büyük imparatorluklarına ev sahipliği yapmış bir şehri ne tarihi mirasını öyle kısa gezmelerle bitirebilirsiniz; ne farklı farklı kültürlerden bir arada yaşayan insanlardan oluşan nüfus dokusunu bir anda tanıyabilirsiniz. Dolayısıyla biz size sadece çok iddialı olmadan İstanbul'u tanıtmaya çalışalım;

1-) Sultan Ahmet Camii

Sultan 1. Ahmet tarafından yaptırılan ve 1616 yılında yapımı tamamlanan camii aslında ilk önce "Altından" yaptırılmak istenmiştir. Ancak Sultan 1. Ahmet'in bu isteği bütçeyi sarsağı düşünülerek kılıfına uydurulup geri çevrilmiştir. Sultan Ahmet Camii'yi inşa eden Sedefkar Mehmet Ağa, camiyi altın minareli değil de altı minareli duyduğunu ileri sürerek, Sultan Ahmet Camii'ni 6 minareli olarak inşa etmiştir.

İçindeki mavi ve turkuaz renklerdeki İznik çinilerinden dolayı yabancı turistler bu camiyi "Blue Mosque" olarak anmaktadır.2-) Ayasofya Camii


Ayasofya Camii Sultan Ahmet Camii'nin çok yakınında inşa edilmiş, önemli bir tarihi eserimizdir. 916 yıl Bizans'ta kilise olarak kullanılan Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethettikten sonra ilk Cuma namazını burada kılmasıyla cami olarak kullanılmaya başlandı. 482 yıl camii olarak kullanılan Ayasofya'nın minareleri Osmanlı döneminde eklenmiştir. Ayasofya Camii günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. İstanbul İslami Oteller içerisinden bütçenize uygun olanı seçim bu yaz sizi Ecdadımızdan bize kalan eserleri görmeye davet ediyoruz.
3-) Yeraltındaki muhteşem saray Yerebatan Sarnıcı

Tüm ihtişamıyla Ayasofya Camii ve hemen yanı başında Yerebatan Sarnıcı.. İstanbul'a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken noktalardan biridir burası.. Her yıl binlerce turistin akın akın ziyaret ettiği yeraltındaki bu büyülü saray, ışıklandırılma çalışmalarından sonra adeta yeraltındaki sihirli bir dünyaya dönüşüverdi. İsterseniz daha fazla merakta bırakmadan Yerebatan Sarnıcı'nı biraz daha yakından tanıyalım.

Yerebatan Sarnıcı M.S 542 yılında Bizans İmparatoru Justinianus tarafından sarayın su ihtiyacı karşılanmak üzere inşa ettirilmiştir. Sarnıç içerisinde 9 metre uzunluğunda 336 tane sütun bulunmaktadır. Yine Yerebatan Sarnıcı içerisinde sarnıca güzellik katan, 2 adet Medusa başı bulunmaktadır. Medusaların sarnıcı koruyacağına inanılmaktaydı.4-) Kız Kulesi

İstanbul'un ve Türkiye'nin yurtdışındaki sembollerinden biri olan Kız Kulesi, etkileyici, muhteşem ötesi bir manzaraya sahiptir. Hakkındaki gizemli efsanesiyle de yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Kız Kulesi, şimdilerde cafe, bar ve restoran olarak kullanılmaktadır.5-) Galata Kulesi

İstanbul'un güzelliğini tüm ihtişamıyla seyredebileceğiniz Galata Kulesi, Ceneviziler, Bizans ve Osmanlı geçmişine tanıklık etmiş önemli bir tarihi yapıdır. Kule şimdilerde bar ve restoran olarak kullanılmaktadır. İstanbul'da gezilecek yerler listenizde ilk sıralarda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

6-) İstiklal Caddesi ( Taksim - Beyoğlu)

İstanbul'da gezmek denilince ilk akla gelen yerlerden biri de kuşkusuz İstiklal Caddesi'dir. Taksim'in Beyoğlu'nun hatta İstanbul'un simgelerinden biri haline gelen İstiklal Caddesi'nde yürümek, hangi ruh halinde olursa olsun sizi rahatlatan, dağıtan ve de toplayan bir auraya sahiptir. Bu caddede hem sevgililer buluşur, hem alışverişler yapılır, hem kafa morali bozuklar kafa dağıtır.. Yani her ruh halinin dinginliğe ulaştığı caddedir İstiklal Caddesi.

Sitemizde bulunan İstanbul alkolsüz Oteller arasından seçeceğiniz bir otelle, İstanbul tatilinizi yapmak için bir adım atabilirsiniz.


7-) Topkapı Sarayı

Geçmişimize, ecdadımızın nasıl yaşadığına, millet olarak devlet olarak nerelerden geldiğimize kısacası tarihimize merak duyan herkes Topkapı Sarayı'nı mutlaka ziyaret etmeli. İnşa edildiği Sarayburnu'ndan İstanbul'un hemen hemen tamamına hakim konumda olan Topkapı Sarayı, 700 yıllık Osmanlı İmparatorluğu'nun uzun yıllar merkezi olarak kullanılmıştır. Şehzadelerin yetiştiği, devlet erkanının imparatorluğu yönettiği yer olan bu saray, geçmişimizin izlerini ve dahası sırlarını taşımaktadır.   

8-) Mısır Çarşısı

Yüzyıllar boyunca insanların şifa bulmak için uğradığı, baharatların ve şifalı otların satıldığı Mısır Çarşısı, hala aynı amaca hizmet etmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan bu çarşı, ziyaret etmeye ve çanta çanta şifalı bitkilerle dönmeye değer bir yer.

9-) İstanbul Kapalıçarşı

İstanbul en büyük ve en eski dünyanın da en eski çarşısı olarak bilinen İstanbul Kapalıçarşı, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Halı, kilim, ziynet eşyaları ve değerli bir takım eşyaların satıldığı yer olan İstanbul Kapalıçarşı, hala İstanbul'un altın merkezi olarak işlev görmektedir. Çok sayıda kuyumcunun hizmet verdiği Kapalıçarşı'dan İstanbul seyahatinizde sevdiklerinize ve kendinize birbirinden güzel hediyeler almak istiyorsanız bu çarşıya mutlaka uğramalısınız.

10-) Dolmabahçe Sarayı

Tüm görkemi ve ihtişamıyla hala ayakta dimdik duran Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı Devletinin son dönem padişahlarının ve Cumhuriyetin İlk yıllarında Atatürk'ün İstanbul seyahatlerinde kullandığı bir saraydır.

Osmanlıdan ve Cumhuriyet döneminden izler bulunan Dolmabahçe Sarayı, müze olarak ziyaretçilerin kullanımına açıktır. Atatürk'ün son nefesini verdiği Dolmabahçe Sarayı'nda, Atatürk'ün yattığı yatağı ve öldüğü oda aynı şekilde muhafaza edilmektedir. Ecdadımızdan izler ve tarihe tanıklık etmiş eşyalar görmek isteyenler bu sarayı mutlaka ziyaret etmeli.. İstanbul İslami Oteller arasından yapacağınız bir tercihle, İstanbul tatilinizin ilk adımını atmış olabilirsiniz. Dünyanın göbeğindeki bu muhteşem şehir sizleri bekliyor.11-) Emirgan Korusu

İstanbul'un en huzur veren mekanlarından mutlaka görülmesi gereken mekanlarından biri de Emirgan Korusu'dur. Emirgan Korusu'na ilk adımınızı attığınızda adeta kendinizi bir bin bir çiçekle bezeli bir cennet bahçesine girmiş gibi hissedeceksiniz. Türkiye'nin ve dünyanın bir çok yerinden ziyaretçi çeken Emirgan Korusu, 

 


İstanbul'daki en iyi alkolsüz restoranlar

İstanbul daha önce de belirttiğimiz gibi çok geniş bir yelpazeye hitap eden restoranlarıyla, her görüşten insanı farklı damak tatlarıyla buluşturan restoranlarıyla doludur. Binlerce yıllık tarihi geçmişi ile görenleri kendine hayran bırakan bu benzersiz şehirde, yemeğinizi yerken ya da kahvenizi yudumlarken muhteşem bir manzara da sizlere eşlik edebilir. Peki böyle manzaralı hem de çok şık restoranların alkolsüz olanlarını İstanbul'da bulabilir miyiz? dediğinizi duyar gibiyim.. İşte size manzarasıyla meşhur, gittiğinize değecek İstanbul'un en şık Alkolsüz restoranları...

İstanbul Manzaralı Alkolsüz Restoranlar

İnci Bosphorus

Dünya mutfağından eşsiz lezzetler bulabileceğiniz İnci Bosphorus hem Cafe hem Restoran konseptiyle misafirlerine keyif dolu anlar yaşatmaktadır. Alanında uzman mutfak ekibi tarafından hazırlan leziz tatlılar ve çok çeşitli yemekler, dünya mutfağı ve geleneksel lezzetlerin harmanlanması olarak karşımıza çıkıyor.İstanbul 5 yıldızlı oteller ( Alkolsüz )

İstanbul otelleri içinde 5 yıldızlı olan ve alkolsüz hizmet veren bir çok otel vardır.

1-) Rast Otel : İstanbul Fatih sınırları içerisinde hizmet vermektedir. Alkolsüz bir oteldir.

2-) Deluxe Golden Horn Hotel; İstanbul Sultanahmet'te bulunan otel yurtdışından ve yurtiçinde gelen misafirlere geneleneksel değerlere uygun hizmet vermektedir. Otelimiz alkolsüzdür.


Deluxe Golden Horn HotelByotel Kadıköy

İş seyahatlerinizde olsun, İstanbul'a yapacağınız tatil amaçlı gezilerde olsun Byotel konaklama ihtiyacınızı giderecek muhteşem bir otel. İstanbul Anadolu yakasından Kozyatağı bölgesinde bulunan otelimiz, çok merkezi bir konumda olup Sabiha Gökçen Havalimanına sadece 25 km uzaklıktadır. Oda kahvaltı olarak hizmet veren otelimiz, alışveriş merkezlerine ve gezilecek bir çok yere yakın mesafededir.

Hamam, masaj, fitness merkezi, sauna, açık ve kapalı havuz ve bayanalra özel geniş imkanlarıyla hizmet veren Byotell, Türk ve dünya mutfağına ait leziz yemeklerin sunulduğu zengin bir menüye sahip..Fiyat Almak İstiyorum