ERKEN REZERVAYON OTELLERİ
Tüm Erken Rezervayon Otellerini Göster
İSLAMİ TATİL OTELLERİ
Tüm İslami Tatil Otellerini Göster
TERMAL TATİL OTELLERİ
Tüm Termal Tatil Otellerini Göster
KAYAK OTELLERİ
Tüm Kayak Otellerini Göster
  • İslami Kaplıca Otelleri

Ülkemiz termal kaplıcalar bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Fay hatları üzerine konumlanan ülkemizde, termal şifalı suların yeryüzüne çıktığı bölgelerde ve şehirlerde kaplıcalar ve termal tesisler kurulmuştur. Günümüzde Termal Oteller veya kaplıca otelleri olarak anılan bu tesisler, hem sağlık bulmak hem de tatil yapmak isteyen aileler için oldukça konforlu ve donanımlı tesislerdir. Bu otellerde hem çeşitli hastalıklara iyi gelen masajlar yapılmakta, hem de şifalı termal suları sayesinden bir çok kişi bedensel rahatsızlıklarına çare bulmaktadır.


Yeraltından çıkan mineral bakımdan zengin şifalı suların yeryüzüne çıktığı yere ılıca denilir. Bu ılıcaların üzerinin kapatılması ve çevresinde ticari amaçlı kullanılan tesislere ise genel olarak kaplıca adı verilir. İslami termal oteller de denilen bu tesislerde, çeşitli hastalıklarına çare arayan kişiler bu şifalı sularda yüzerek, çamurlarını vücutlarına sürerek hastalıklarını iyileştirmeye çalışırlar.

Öte yandan bu termal tesisler, günümüzde özellikle kış aylarında hem tatil yapılan hem de tedavi olunan merkezler haline gelmiştir.
 
Türkiye'de bulunan kaplıcalar, muhafazakar kesimin beklentilerine karşılık veren yapılara da bürünmüştür. Termal Oteller arasından tesettürlü ailelerin beklentilerini önceleyen ve bu yönde hizmet eden tesisler de artık vardır. Artık bu sayede muhafazakar görüşlü aileler de İslami Kaplıca Otelleri arasından bir tercih yapıp, hem tatil yapıp hem şifa bulabiliyor.

Türkiye kaplıca turizmi bakımından çok gelişmiştir. Ülkemizin fay hatları üzerinde olmasından dolayı yeryüzüne çıkan kaynak sularının fazla oluşu, Termal Otellerin ülkemizde çok olmasının ana nedenidir. Öyle ki Türkiye Kaplıca Turizmi açısından Avrupa'da birinci dünyada ise 7. sıradadır. Eskiden muhafazakar ailelerin gidebileceği İslami Kaplıca Otelleri bulmak imkansız sayılmasa da konfor ve şıklık bakımından tercih edilebilir termal tesis bulmak neredeyse imkansızdı. Artan talepleri kaplıca işletmecileri de İslami hassasiyeti olan insanların hassasiyet ve beklentilerine göre termal tesis inşa etmeye etti. Konfor ve rahatlık bakımından normal termal otelleri aratmayan İslami Termal Oteller, otel sahiplerini memnun kılacak talep ve yoğunluktadır.

İslami Kaplıca Otelleri, bay ve bayanlara özel ayrı ayrı oluşturduğu temiz ve ferah ortamlar sayesinde misafirlerine zindelik, yenilik, ferahlık vermekte, sağlıklı huzurlu bir tatil geçirme olanağı sunmaktadır. Yorgun ve sağlıksız bedenlerin yeniden sağlık bulması için, doğal ve bilimsel bir çok yöntemin bir arada sunulduğu İslami Termal Oteller, masaj çeşitliliği ile de misafirlerini dinlenmiş olarak uğurlamaktadır.

Öte yandan Kaplıcalarda tatil yapanları başka avantajlar da beklemektedir. İslami Kaplıca Otelleri termal suları ile şifa dağıtırken, çeşitli spor dallarının bir arada yapılabilmesine de olanak sağlamaktadır. Termal tesisler geniş araziler üzerine konumlandığı içindir ki, her türlü aktiviteyi sorunsuz bir şekilde yapabilme olanağı vardır. Kütüphane, spor salonları, sağlık tesisleri ile tatilcilere sorunsuz bir tatil yaşatan bu tesislerde, günümüzün yaygın hastalıklarından olan bel ağrıları ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıklar uzman ekipler ve doktorlar tarafından tedavi edilmektedir.

Özellikle Kış aylarının vazgeçilmez otellerinden İslami Kaplıca Otelleri denilebilir ki, hem yenilenmek için hem de sağlık bulmak için, bir tatilde aradığınız herşeyi bir arada bulabileceğiniz ideal tesisler olarak karşımıza çıkmaktadır.

İslami Tatil anlayışında hizmet veren İslami Kaplıca Otelleri günümüzde bir çok şehirde bulunmaktadır. Dilerseniz Türkiye'de bulunan İslami Termal Kaplıca Otelleri hangi şehirlerde bulunmaktadır bir bakalım...

1-) Afyon İslami Kaplıca Otelleri


2-) Yalova İslami Kaplıca Otelleri

3-) Bolu İslami Kaplıca Otelleri

4- ) Balıkesir İslami Kaplıca Otelleri

5-) Ankara İslami Kaplıca Otelleri
6-) Çanakkale İslami Kaplıca Otelleri
7-) Denizli İslami Kaplıca Otelleri
8-) Bursa İslami Kaplıca Otelleri

Bu saydıklarımızın dışında birçok farklı ilde yine İslami Kaplıca Otelleri bulmak mümkün. İslami Termal Oteller sayfamızdan aradığınız şehirde İslami Termal Otel olup olmadığına bakabilirsiniz.
 

Fiyat Almak İstiyorum