ERKEN REZERVAYON OTELLERİ
Tüm Erken Rezervayon Otellerini Göster
İSLAMİ TATİL OTELLERİ
Tüm İslami Tatil Otellerini Göster
TERMAL TATİL OTELLERİ
Tüm Termal Tatil Otellerini Göster
KAYAK OTELLERİ
Tüm Kayak Otellerini Göster
  • İslami Erken Rezervasyon

İslami Oteller'de Erken Rezervasyon dönemi olarak bilinen İslami Erken Rezervasyon, sanıldığı gibi Ocak ayında değil, bir önceki yılın Eylül ayında başlamaktadır. Yani örneğin 2020 için tatil planınız varsa 2019 yılının Eylül ayından itibaren istediğiniz otelle ilgi takip halinde olmanız gerekmektedir. 

Tabii istisna dışı yılın her ayında indirim uygulayan İslami Oteller de bulunmaktadır. İslami Erken Rezervasyon, genel olarak helal otellerin misafirlerine daha uygun fiyatlarla tatil yapma imkanı sundukları dönemlerdir. İndirim oranları Yüzde 50'ye varan tesettür oteller dahi vardır bu dönemde.

İslami Erken Rezervasyon dönemi, tatilcilerin için fırsat dönemleridir aynı zamanda. Çünkü sezonunda bütçelerine göre pahalı olan otelleri, İslami Erken rezervasyon döneminde çok uygun fiyatlara alabilmekteler. Yani seçtikleri İslami Otelin aynı odasını sezonundaki fiyata göre en az yüzde 30, yüzde 40'a varan indirim oranlarıyla alabilmekteler. İslami Erken Rezervasyon Otelleri, sadece ülkemizde bulunan muhafazakar kesime değil, aynı zamanda yurtdışında ülkesine hasret yaşayan ve yaz dönemlerini vatanına gelerek değerlendiren vatandaşlarımıza da hizmet vermektedir. Dini ve toplumsal değerlerine bağlı bu kesimin tercihi de yine tesettür otellerden yana olmaktadır. Çünkü muhafazakar kesimin eğlence ve tatil anlayışları, kendilerine göre daha serbest yaşayan kişi ve ailelere göre farklı olmaktadır.

Örneğin, serbest görüşlü aileler karma havuzlara girebilirken, helal tatil anlayışında olan kişi ve aileler bay ve bayan havuzlarının ayrı olmasını istemekteler. Yine giyim konusunda da farklılıkları olan iki kesimin, yeme içme konusunda da ayrıldıkları bir çok noktaları vardır. Muhafazakar aileler, İslamın alkol kullanımını yasaklamasından dolayı alkol kullanmazlar ve çocuklarının da alkol kullanılan ortamlarda bulunmasını istemezler. Bu yüzden dinin emirlerine bağlı ailelerin tercihi alkolsüz otellerden yana olmaktadır. Yine denize girilen karma alanlarda haşema denilen kıyafet kullanırken tesettürlü bayanlar, erkekler de gerek havuza girerken gerekse plajda ailelerin tepkisini çekmeyecek usturuplu kıyafet tercihi yaparlar. 

Dinine bağlı aileler yemek ve mutfak konularında da oldukça hassastırlar. İçki kesinlikle kullanmayan muhafazakar görüşlü aieller, mutfakta pişirilen et ve et ürünlerinin islami ölçülerde kesilmiş olmasına dikkat ederler. Bu yüzden İslami Konseptteki muhafazakar oteller, helal sertifikalı ürün ve gıdaları kullanmaya titizlik gösterirler.

 Bu aileler İslami Erken Rezervasyon dönemini değerlendirip, hem değerlerinden taviz vermeden tatil yapma imkanı bulurken hem de daha uygun bütçelerle aileleriyle keyif dolu bir tatil yaşayabilmekteler. Erken Rezervasyon Otelleri arasında en ideal ve bütçelerine en uygun olanı seçen tatilciler, işletmenin İslami Hassasiyetlerine saygı göstermesine önem vermekte; bir sonraki yıl yapacakları tatil tercihlerinde de bu durumu gözardı etmemektedirler. Zaten Tesettürlü İslami Otel işletmecileri de hizmette kaliteyi bu otellerde o kadar önemsiyorlar ki, İslami Konseptteki otellere ilgi her geçen yıl yoğun bir şekilde artmaktadır.

Tesettürlü otellerde tatil yapma ayrıcalığı artık sizin için de hayal olmaktan çıkıyor. Artık hem uygun fiyatlarıyla; hem de konfor ve rahatlığı muhafazakar müşterilerinin takdirini kazanmış onlarca otel hizmet vermektedir. İslami Oteller, erken rezervasyon dönemlerinde sunmuş oldukları avantajlarla her şey dahil 5 yıldızlı bir tatili bile ucuza ve cebinizi yakmayacak fiyatlara yaptırabilmekteler.  

Siz de sitemizde bulunan İslami Oteller arasından gitmek istediğiniz bölgeye ve bütçenize uygun otelinizi seçerek, uzun zamandır hayal ettiğiniz tatil yapma planınızı hayata geçirebilirsiniz. Seçtiğiniz otelin İNDİRİM FORMU bölümünü doldurarak indirim hakkı kazanabilirsiniz.
Yazar: Nergis Kuru

Sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden ve ilgili sayfaya link verilmeden yayınlanamaz. Yayınlayanlar hakkında hukuki işlemler yapılacaktır.
Fiyat Almak İstiyorum