ERKEN REZERVAYON OTELLERİ
Tüm Erken Rezervayon Otellerini Göster
İSLAMİ TATİL OTELLERİ
Tüm İslami Tatil Otellerini Göster
TERMAL TATİL OTELLERİ
Tüm Termal Tatil Otellerini Göster
KAYAK OTELLERİ
Tüm Kayak Otellerini Göster
  • İslami Balayı Otelleri

Yeni evli çiftlerin başbaşa geçirdikleri özel zaman dilimi diye tarif edilen Balayı, hiç kuşkusuz yeni ve birlikte geçirilecek uzun bir hayat yolulunun ilk evresi olması itibarıyla özel bir dönemdir. Bu yüzden yeni evlenen çiftler bu dönemi uzun yıllar hatırlayacakla rı güzel ve unutulmayacak anılarla doldurmak isterler. Her aileni yaşam tarzına ve ekonomik şartlarına göre farklılık arzeden Balayı Dönemi, son yıllarda seçilen ko forlu ve şık bir otel yada özel villalarda geçirilmektedir.

Bu sayede çiftler yeni hayatlarına sevdiği insabla bolca vakit geçirerek mutlu anları paylaşarak başlamaktadırlar. 

Hem eşiyle birlikte volca zaman Bu yüzden yeni evli çiftler bu dönemi çok güzel ve baş başa geçirecekleri özel otel ya da villalarda geçirmeyi tercih etmektedirler. Ülkemizin en önemli tatil beldeleri balayı çiftleri için hazırlanan özel ve ihtişamlı odaların bulunduğu oteller ve villalarla doludur. Öte yandan İslami Tatil anlayışının bir ürünü olan İslami Balayı son yılların popüler balayı türlerinden biridir. Balayı gibi özel anlarını İslami değer ve ölçüler içinde yapmak isteyen yeni evli çiftler, İslami Otellerin Balayı hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. İslami Oteller genellikle İslami tatil hizmeti vermekte olup, balayılarını İslami usullere göre yapmak isteyen çiftlere de özel odalar hazırlamaktadırlar.

Muhafazakar Balayı Otelleri de diyebileceğimiz İslami Balayı Otelleri, ülkemizde önemli tatil beldelerinde mutlaka bulunmaktadır. Aslında İslami Balayı Otelleri dendiğinde aklımıza sadece balayı yapılan oteller gelmemeli. Zira bugün yaz otellerinin hemen hepsinde balayı odaları mevcuttur ve kastedilen aslında balayı odası bulunan otellerdir.

Bu anlamda İslami Otellerin de büyük bir çoğunluğunda özel balayı odaları mevcuttur. Tesettür otelleri içerisinde özel balayı odası hizmeti veren oteller, İslami Balayı Otelleri diye anılmaktadır. İslami Balayı Otelleri temel bir takım noktalarda balayı otellerinden ayrılmaktadır. Örneğin; muhafazakar balayı otellerinde asla içki servisi ve satışı yapılmaz. Bu yüzden balayı odalarında mutlaka bulunan şampanya vb. içki türleri İslami Otellerin balayı odalarında bulunmaz. Bay ve bayanların ayrı ayrı havuza ve denize girdiği bu otellerde İslami hassasiyeti olan ve ibadetlerini yerine getirmek isteyen aileler için geniş imkanlar oluşturulmuştur.

İslami Balayı Otelleri balayı odaları, bolca alkolsüz içecek türünün bulunduğu isteğe bağlı özel yemek ve kahvaltı servisinin yapıldığı otellerdir. Oda da genellikle seccade bulundurulur. Muhafazakar Balayı Otelleri içerisinde mutlaka mescid bulunmaktadır. İster tatilde ister balayında olsun ibadetlerini yerine getirmek isteyen çiftler ve aileler için, alternatif oteller özel ve hassas hizmet vermektedirler.


Peki onlarca İslami Balayı Otelleri arasından hangisini seçmeliyim? Hangi muhafazakar balayı otelleri gerçekten benim yaşantıma saygı gösterir? diye bir kaygı içindeyseniz, www.islamioteldetatilci.com sitesi olarak size tavsiyemiz, İslami Otel işletmeciliğini sadece ticaret için değil de, otel sahiplerinin sizinle aynı görüşte olduğunu bildiğiniz otelleri tercih etmeniz olacaktır. Bu yüzden balayı tatili için araştırma yaparken, gideceğiniz otelin mümkünse sahiplerinin kim olduğuna dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.


İslami Balayı Otelleri, yeni bir hayata yeni bir yaşama, mutlu olmaya hayaliyle başlayan çiftlerin bu yaşama başlayacakları ilk mekanlardan biri olduğu için esasında çok önemlidir. Bu bilince sahip Balayı Otelleri işletmecileri, çiftlerin bu özel günlerini geçirecekleri mekan konusunda çok hassastırlar. İslami yaşantısı olan yeni evli çiftleri bu anlamda beklentileri elbette daha farklı olacaktır. Oda dizaynından tutunda, İslam'da yasak olan bir takım kuralların bu odalar için de geçerli olması gerekmektedir. Örneğin alkollü içkilerin bu odalara sokulmaması gibi...

Alkolsüz Balayı Otelleri'nin bir başka özelliği de mutfaklarında pişirilen yemeklerin helal ürünler kullanılarak pişirilmesidir. Yemeklerde kullanılan etlerin İslami usullere göre kesimi yapılan hayvanlardan seçilmesidir. Bu otellere giden çiftler yedikleri ve içtikleri konusunda rahat olmak isteyeceklerdir. Haram ve helal konusunda oldukça titiz olan İslami Oteller yönetimi, otelin temizliği ve hijyeni konusunda da oldukça hassastırlar. Havuzların temizlik ve hijyeni odaların ve banyoların temizliği İslami Otellerin en dikkat ettikleri alanların başında gelir. "Temizlik imanın yarısıdır.." hadisinin beyan ettiği üzere Müslümanlar temiz olmalı ve temiz mekanlarda yaşamalıdır. Hayatlarının en özel dönemini geçirecek tesettürlü balayı yaşamak isteyen çiftler de, hem dinimiz emrettiği için hem de temiz ve nezih bir mekanda balayı geçirmek isteyecekleri için bu konuda hassas İslami Balayı Otelleri arasından bir tercih yapacaklardır.


Yazar: Nergis Kuru

Sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden ve ilgili sayfaya link verilmeden yayınlanamaz. Yayınlayanlar hakkında hukuki işlemler yapılacaktır. 

Fiyat Almak İstiyorum