İndirimli İslami Termal Oteller
  • İndirimli İndirimli İslami Termal Oteller

Ülkemiz kaplıca turizmi bakımından oldukça gelişmiş durumdadır. Doğal su kaynaklarının yeryüzüne çıktığı yerler de kurulan tesislerin adı olarak bilinen kaplıcalar, termal tesisler olarak da isimlendirilir. Türkiye kaplıcalar bakımından oldukça zengindir. Şifalı suların toprağın üzerine çıktığı yer olan ılıcaların üstünün kapatılmasıyla kaplıcalar kurulmaktadır.

Kaplıca yani termal tesisler ülkemizde o kadar yaygındır ki, artık özellikle kış aylarından kış turizminin gelişmesine önemli katkı sağlayan bir sektör haline gelmiştir.

Türkiye yer altı kaynak suları bakımından dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Öyleki Avrupa'da birinci dünyada ise 7. sıradadır. Ülkemizin termal sular bakımından zengin olmasının nedeni fay hattı üzerinde yer almasıdır. Fay hatlarından çatlaklar sayesinde, magmaya yakın katmanlardaki sular yeryüzüne ulaşır.

İşte termal suların yoğun olduğu bölgelerde konumlanan tesislere verilen ad da Termal Otellerdir. Bu otellerde dinimizin gerektirdiği ölçülerde, islami kurallara uygun tatil yapmak isteyen bir kesim vardır. İşte bu kesimin ihtiyacını karşılayan oteler ise İslami Termal Oteller'dir.

Sezonunda pahalı bulunan fiyatları uygun fiyata almak isteyen tatilciler ise, İslami Termal Oteller arasından bir tercih yaparak keyiflerince bir tatil yapmaktalar.

Alkolsüz Kaplıca Otelleri olarak da anılan muhafazakar termal oteller, tesettürlü ailelere sağladığı geniş imkanlar sayesinde günümüzde özellikle kış aylarında yoğunlukla tercih edilmektedir. Yine orta yaş üzerinde sağlık problemleri olan kişiler tarafından da tercih edilen İndirimli İslami Termal Oteller, şifalı termal sularda sağlık bulmak isteyenlerin, bir takım özel masajlarla kendini yenilemek isteyenlerin vazgeçilmez adresi konumundadır.

Peki indirimli İslami Termal Otellere nerelerde bulunur dilerseniz bakalım;

1-) İndirimli İslami Termal Oteller Afyon

Afyon, Termal Kaplıca Otelleri denilince elbette akla gelen ilk şehrimizdir. Termal sular bakımında oldukça zengin olan Afyon'da buna paralel olarak fazlaca termal oteller bulunmaktadır. Afyon Kaplıca Otelleri arasında alkolsüz ve muhafazakar değerleri ön planda tutan termal oteller de mevcuttur. Afyon'da İndirimli İslami Termal otelleri özellikle kampanyalar dönemini takip ederek bulabilirsiniz.

2-) İndirimli İslami Termal Oteller Yalova

İslami Kaplıca Otelleri bakımından zengin olan bir başka önemli ilimiz de Yalova'dır. Yalova Türkiye'nin termal suları en şifalı illerindendir.

3-) İndirimli Termal Oteller Bolu


Fiyat Almak İstiyorum