ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Fethiye Alkolsüz İslami Oteller
  • Fethiye Alkolsüz İslami Oteller

Bu yaz tatil için nereye gitsem diye düşünenlere çok bilindik bir tavsiyede bulunacağız. Deniziyle kumuyla, doğasıyla, havasıyla ve tarihi güzellikleriyle tatil cenneti Fethiye, mutlaka görülmesi gereken tatil beldelerimizden.

Üstelik her yıl binlerce tatilcinin tatil yapmak dinlenmek ve doğa ile baş başa vakit geçirmek için gittiği Fethiye'de artık muhafazakar, İslami yaşantısı olan ailelerin de konaklayabileceği oteller mevcut. Helal Tatil anlayışı ile misafirlerine hizmet veren Fethiye Alkolsüz İslami Oteller, alkolsüz bir otelde gönül rahatlığı ve huzur içinde tatil yapmak isteyenler için fazlasıyla ideal. Bu otellerin en göze çarpan özelliği, bay bayan havuzlarının ayrı olması ve dinine bağlı insanların hassasiyet ve beklentilerine öncelik verilmesidir. 

Sayıları her geçen gün talepler doğrultusunda artan Fethiye Alkolsüz İslami Oteller, misafirlerinin beğenisini ve takdirini kazanan konfor ve hizmet kalitesine sahiptir. İslami Konseptte hizmet vermeyen diğer otelleri aratmayan tesettür otellerin genel özelliği bayanların rahat edebileceği alanların fazla olmasıdır. Bayan havuzlarının ayrı olduğu bu otellerin bazılarında bayanlara özel plaj dahi vardır. Bu otellerde erkekler Türk aile yapısına uygun, dinimizin emretti mahremiyet ölçülerinde denize ve havuza girerler.

Bu sayede bu otele gelen ortak beklentilere sahip aileler, birbirini rahatsız edici hal ve tavırlardan uzak dururlar.

Öte yandan doğal güzellikleriyle ünlü Fethiye, tarihi güzellikleri ve bir çok tatil beldesine yakınlığından dolayı da gezilmeye görülmeye değer bir yerdir. Saklıkent, Ölüdeniz  başta olmak üzere, Fethiye'nin doğal ve tarihi güzelliklerini görmek isteyenler, Fethiye'de gezilecek yerler araştırması yapıp bu beldeyi mutlaka ziyaret etmelidir. Özellikle sıra dışı bir tatil geçirmek, adrenalin ve heyecan dolu anlar yaşamak istiyorsanız Fethiye'de hayatınızın unutulmaz tatili sizi bekliyor. Yamaç paraşütü, uçakla koyları havadan görmek, tekne turları rafting, deniz altını usta dalgıçlarla keşfe çıkmak gibi bir çok aktiviteyi bu yaz yapabilirsiniz. Dini değerlerinizden taviz vermeden, eğlenceli, huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız, Fethiye Alkolsüz İslami Oteller arasından ekonomik koşullarınıza ve beğenilerinize uygun birini seçerek unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken sadece Fethiye'de seçeceğiniz İslami Muhafazakar Otel'in gerçekten sizin değerlerinize saygı gösterecek bir otel olup olmadığıdır. Çünkü günümüzde sadece ticari kaygılardan ötürü açılan bir yığın İslami Otel bulunmaktadır. Bu yüzden gideceğiniz otelin sahibinin mümkünse sizin hayat görüşünüzle aynı olmasına dikkat edin. Aksi halde hassasiyetleriniz empati kurulmadan yerine getirilmeye çalışılacak; bu da sizi tam anlamıyla tatmin etmeyecektir.

Fethiye Denize Sıfır İslami Oteller

Fethiye Denize Sıfır İslami Oteller, Fethiye'de denize sıfır konumda inşa edilen genellikle 5 yıldızlı olabilen otellerdir. Ancak ne yazık ki Katrancı Park dışında bölgede denize tam sıfır muhafazakar tesettür otel bulunmamaktadır. Katrancı Park Otelin de denize olan mesafesi 350 metre civarındadır.  

Fethiye Denize Sıfır 5 yıldızlı İslami Oteller

Fethiye Denize Sıfır 5 yıldızlı İslami Oteller, Fethiye'de 5 yıldızlı İslami Otel bulunmamaktadır. Bu bölgede hizmet veren Katrancı Park 4 yıldızlı olup, Muhafazakar değerlere uygun hizmet anlayışı vardır. Denize çok yakın yürüme mesafesindedir.

Fethiye 5 yıldızlı İslami Oteller

Fethiye doğal güzellikleri ve aktivite imkanları ile muhafazakar ailelerin gözdesi.. Ancak bu bölgede 5 yıldız kalitesinde hizmet veren bir otel bulunmamaktadır. Katrancı Park, denize çok yakın mesafede hizmet veren iyi bir 4 yıldızlı oteldir. Öte yandan bölgede Ölüdeniz'e yakın yemekli villa seçenekleri de iyi bir tatil geçirmek için önerilir. 

Fethiye Muhafazakar Oteller

Fethiye doğal güzellikleriyle olsun tarihi zenginlikleriyle olsun ünü ülke sınırlarını aşmış çok önemli bir turizm şehridir.. Son yıllarda açılan çok sayıda otel hem tatil ihtiyacına hem de konaklama ihtiyacına cevap vermektedir. 
Bölgede açılan Muhafazakar Oteller ise, dini yaşantılarından ödün vermeden tatil yapmak isteyen ailelere hitap etmektedir.

Fethiye'de gezilecek yerler

1-) Kelebekler Vadisi

Tatil Cenneti Fetihiye'nin Ölüdeniz İlçesi'nde bulunan, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin görmek için akın ettiği görkemli vadi. Üzerinde bulunan endemik türler nedeniyle dünya mirası olarak korunması tavsiye edilmiş 100 dağdan biri olan Babadağ'ın eteklerinde konumlanan Kelebek Vadisi, görülmesi gereken eşsiz bir vadi.

1995 yılında doğal sit alanı olarak korumaya alınarak yapılaşmaya kapatılan bu özel vadi, doğal kalabilmiş ender doğa güzelliklerinden biridir. Özel tur ve teknelerle gidilen Kelebekler Vadisi, Fethiye tatilinizin gezilecekler listesinde baş köşeye oturabilir.

2-) Fethiye Kayaşehir


Fethiye'nin en çok turist çeken bir başka önemli noktası da Kayaşehir'dir. Kayaşehir geçmişi M.Ö'lere dayanmaktadır. Yıkılmayan duvarları, sokakları, taş evleriyle ziyaretçilerini tarihin sırlı sayfalarına götüren Kayaşehir'de yakın zamanda restorasyon yapılması bekleniyor. Hayalet şehir Kayaşehir Fethiye tatilinizin bir başka gezilecek mekanı..

3-) Antik Kentler:

Fethiye'de bulunan Antik Kentler tarih öncesinden günümüze kalan kalıntıları bizlerle buluşturuyor. Bizleri çağlar öncesine götüren bu kentler Fethiye'nin en çok ziyaret edilen tarihi güzellikleridir. Fethiye'de bulunan ve tarih ve arkeoloji tutkunlarına mutlaka görmelerini tavsiye ettiğimiz Antik Kentler şunlardır; Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti...

4-) Yeşillikler içinde Günlüklü Koyu:

Denize yeşillikler içinde bir plajda girmeyi hiç hayal ettiniz mi? Ya da hemen yanı başında ağaçlar olan, doğa içiçe bir plajın var olup olmadığını düşündünüz mü? Evet Var.. Fethiye Günlüklü Koyu, doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlerin, deniz ve kumun keyfini yemyeşil ağaçların altında serinleyerek çıkarmak isteyenlerin uğrak yeri.

5-) Fethiye'nin Sembolü Saklıkent:

Saklıkent her yıl on binlerce turisti ağırlayan Fethiye'nin dahası ülkemizin önemli kanyonlarından biridir. 18 kilometrelik uzunluğu ile büyülü bir kanyonda harika bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kanyonun sonunda bulunan restoranlarda, yolculuğun yorgunluğunu atabilir harika yemekler yiyebilirsiniz.

6-) Dünyaca ünlü Fethiye plajları:

Ünü ülke sınırlarını aşan Fethiye Plajları, denize ve doğaya aşıkları bu yaz mutlaka bekliyor. Dünyaca bilinen Ölüdeniz ve Çalış Plajlarında denize girmek ve yüzmek hayatınızın en özel tatillerinden birini yaşamanıza neden olacak.

7-) Belceğiz Plajı:

Yamaç Paraşütü ile ünlü Fethiye'de Belceğiz Plajı, yamaç paraşütü tutkunlarının iniş noktasıdır. Harika bir denize ve kuma sahip plajda yerli ve yabancı turistlerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı restoran ve kafeler bulunur. Altın sarısı kumları, masmavi deniziyle yaza hasret kalanları bekliyor Belceğiz Plajı..

8-) Çalış Plajı:

Çalış Plajı'na sadece günbatımını bile izlemeye gidenlerin sayısı oldukça fazladır. Her yıl binlerce turistin her gün günbatımını izlemek için gittiği bu plajda denize girmek size çok farklı hisler uyandıracak. Soyu tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağaları ise bu doğal güzellikte görebileceğiniz bir başka harikalık.

Fethiye'de hangi aktiviteler yapılır?

Şunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Fethiye'de tatil yapmak demek bir tatil ile ilgili hayalini kurduğunuz ne varsa yaşamak, düşlerinize doğru yolculuğa çıkmak demektir. Masmavi denizi, yemyeşil doğası, tertemiz plajları, keşfetmenizi bekleyen gizemli koyları ile Fethiye, hayalleriniz ötesinde bir tatil için bu yaz sizi çağırıyor. 

Fethiye öyle sıradan 3 - 5 günlük bir tatile sığdırılacak bir tatil cenneti değil esasında. Gezilecek tarihi zenginleri, doğal güzellikleri ve çok çeşitli aktiviteleri ile, yaşamaya doyamayacağınız bir yer.

İşte sizin için derlediğimiz Fethiye tatilinizde yapabileceğiniz aktiviteler:

1-) Tekne ile 12 adalar turu

Fethiye'ye gidince 12 adalara yapacağınız tekne turu hayatınızın en unutulmaz anıları arasında yer alacak. Büyülü koylara demir almak ve her bir adada durup denize girmek güneşlenmek yazı iliklerinize kadar hissetmek aklınızı başınızdan alacak.

2-) Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu

Fethiye'ye gidince Ölüdeniz Kelebekler Vadisi'ne demir almamak olmaz. Her durağında denize girip güneşlenebileceğiniz Tekne turunda Ölüdeniz Kelebekler vadisinde mutlaka denize girmenizi öneriyoruz. Ayrıca burada adada bulunan tarihi kalıntıları da yürüyerek gidip ziyaret edebilirsiniz.

3-) Ölüdeniz'de yamaç Paraşütü

Fethiye tatilinizin bir başka adrenalin dolu aktivitesi de Yamaç Paraşütü yapmak. Yamaç paraşütü yapmak bir çok kişiye tehlikeli gibi görünse de Babadağ'dan havalanıp, görsel bir şölen eşliğinde Belcekız plajına yapacağınız inişi eminiz hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Deneyimli pilotlar eşliğinde yapacağınız özgürlüğe uçuş, anılarınızın baş köşesine oturacak.

4-) Rafting...

Adrenalin tutkunlarına önerebileceğimiz bir başka aktivite de Rafting. Saklıkent'in içinden çıkan Karaçay'ın azgın sularında rafting yapmak çok keyifli olacak. 

5-) Ölüdeniz'in gizemli koyu Saklıkent


Fethiye'de bulunan Saklıkent'i gezmeye niyet ettiyseniz şimdiden söyleyelim macera dolu bir gün sizi bekliyor. Rafting ve çamur banyosu da yapacağınız Saklıkent Kanyonu, dik yamaçlara monte edilen zorlu parkur yolu ile her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Saklıkent içinde yapacağınız uzun yolculuk hem heyecanlı hem eğlenceli diyebiliriz. Akıntıların şekillendirdiği kayaları geziniz boyunca gördükçe hayran kalacaksınız.

Fethiye'de neler yenir? 

Fethiye gezilip görülecek yerlerinin ötesinde, yöresel mutfağıyla da damak tadına düşkün olanların tutkun olduğu bir tatil beldesi. İsterseniz Fethiye tatilinizde acıktığınızda neler yiyebileceğinize bir bakalım...

1-) Fethiye Otlu gözleme...

Fethiye'nin hemen her yerinde gözlemenin her çeşidini yapan yerler görebilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz Fethiye'de yetişen şifalı otlarla pişirilen Otlu Gözlemenin tadına bakmanızdır. Farklı lezzetlere açık bir damak tadınız varsa tabii. 

2-) Fethiye'de Balık yemek..

Evet ! Fethiye'ye gelmişken gözünüze çarpan balık lokantalarına lütfen dikkat edin.. Buranın restoranlarında pişirilen balıkların lezzetini eminiz bir ömür unutamayacaksınız. 

3-) Fethiye'de Kalamar yemek...

Elbette Fethiye'ye özgü bir balık türü değil Kalamar. Ancak burada pişirilen Kalamar'ı tatmalısınız diyoruz. Kordondaki veya arka sokaklarındaki balıkçılarda pişirilen Kalamar'ın tadına bakmadan Fethiye'den dönmeyin.  


   

Fiyat Almak İstiyorum