ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Didim Alkolsüz İslami Oteller
  • Didim Alkolsüz İslami Oteller

Denize komşu illerimiz ülke turizmine çok önemli katkılar sağlamaktadır. İkliminden dolayı ticari açıdan gelişen bu illerimiz,  turizme sağladıkları katkıyla da adından söz ettiriyor. İşte bu illerimizden biri de Aydın.. Aydın bir çok ilçesiyle turizmin gözbebeği şehirlerimizden biridir.

Aydın iline bağlı gözde tatil beldesi Didim ise, denizin ve kumun keyfini doyasıya yaşamak isteyenlerin her yıl uğradıkları bir yer haline gelmiştir.

Öte yandan Helal Tatil anlayışında hizmet veren otellere son yıllarda gösterilen ilgi Aydın'a bağlı Didim'de de İslami Otellerin artmasına sebep olmuştur.

Didim'de her geçen yıl yeni yeni İslami Oteller açılmaktadır. Didim Alkolsüz İslami Oteller, hem termal hem yaz otelleri olarak sınıflandırılabilir. Alkol kullanımının ve servisinin kesinlikle yasak olduğu bu otellerde bay ve bayan havuzları ayrıdır.

Didim hem tarihi hem doğa güzellikleri bakımından oldukça zengin bir tatil beldesidir. Bu yüzden Didim'de tatil yapacaklar çok şanslı diyebiliriz. Hem Didim'in serin sularında denizin keyfini çıkarabilir, doğa güzelliklerini gezerek stres atabilir, tarihi mekanlarını gezerek ise tarihe yolculuklar yapabilirsiniz. Meşhur Didim Altınkum plajı, tatilcilere önerebileceğimiz, kesinlikle uğramaları gereken bir plaj diyebiliriz.

Kuşadasına 70, Bodrum'a 110 km uzaklıkta bulunan Didim, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı çok sayıda koya sahiptir. Güllük Körefezi'ni çevreleyen yarım adalardan biri olan Didim 53 km uzunlukta bir sahil şeridiyle, onlarca koyu içinde barındırır. Bu koyların hemen hepsinin kumsal olması, bu bölgenin turizmine önemli katkı sağlamıştır. Hiç şüphesiz bu koylar arasında en ünlü olanı, şöhreti dünyaca bilinen Altınkum Plajı'dır.

Didim Denize Sıfır İslami Oteller

Didim Denize Sıfır İslami Oteller, muhafazakar ailelere hizmet veren ve Didim'de bulunan alkolsüz aile otelleridir. Bu oteller denize tam sıfır olarak inşa edilmiştir. Didim denize Sıfır İslami Otellerin en önemli özelliği tesettürlü bayanların haşemalarıyla denize rahatlıkla girebilmeleridir.

Didim Denize Sıfır 5 Yıldızlı İslami Oteller

Didim'in denize sıfır 5 yıldızlı İslami Otelleri, islami yaşantıya sahip, dinin emirlerini yerine getirme hususunda hassas olan kişi ve ailelerin hassasiyetlerine göre hizmet veren, bay bayan aryı havuzları olan alkolsüz otellerdir. Didim tesettür oteller denize sıfır konumda inşa edilmiş olup, 5 yıldızlı hizmet sunmaktadırlar. Helal tatil anlayışında olan Didim helal otellerde tatil yapan tatilciler, bu otellerde bir tatilden beklendikleri her şeyi hayal ettiklerinin de ötesinde yaşarlar.

Didim 5 Yıldızlı İslami Oteller

Didim'de bulunan 5 yıldızlı İslami Otellerdir. Bu otellerin içinde termal ve yaz otelleri bulunur.

Didim Alkolsüz İslami Oteller

Didim Alkolsüz İslami Oteller, türlerine göre farklılık gösterebilir. Örneğin alkol kullanılmayan ve günübirlik kalınan oteller de vardır, alkolsüz yazın tatil yapılabilen yaz otelleri de. Ortak noktaları alkolsüz olmalarıdır. Bu otellere islami bir yaşantısı olmayan ama alkol kullanmayan kişiler de gitmektedir.


Didim'de gezilecek görülecek yerler

Didim'de gezilecek tarihi yerler

Tarihi Apollon Tapınağı

Antik dünyanın günümüzde keşfedilen ve bilinen 3.tapınağı tüm ihtişamıyla hala ayakta. 2000 yıllık bir geçmişe sahip tarihi Apollon Tapınağı Didim'e giden tatilcilerin mutlaka uğradığı bir tarihi mekan. Devasa büyüklükteki heybetli sütunları, mermerden kabartmaları, büyüleyen gün batımıyla Apollon tapınağı Didim'e gelip de görmeden dönmemeniz gereken eşsiz tarihi bir güzellik. 

Tarihi zenginlikler gez gez bitmeyecek Didim'de Priene Antik Kenti, Milet Antik Kenti, Serapis Tapınağı ve Faustina Hamamı da mutlaka görmeniz gereken arkeolojik tarihi merkezler arasında.

Denizin ayrı aktığı güneşin ayrı baktığı Altınkum Plajı

Denizi mavinin eşsiz buluşması Altınkum plajı, artık ünü ülke sınırlarını aşan önemli plajlarımızdan. Aslında Didim sahillerindeki plajlar tam 50 kilometre kare alana yayılmış olup mavi bayrak ödüllü plajlardır. Yaz sezonu boyunca çok yoğun olan bu plajlar içinde en ünlü olanı ise Altınkum Plajı'dır.

Altınkum Plajı'nın bu derece talep görüyor ve kalabalık olmasının önemli bir nedeni de, su sporlarının ( aktivitelerinin ) sezon boyunca yapılıyor olmasıdır. Siz de muhteşem doğaya sahip Altınkum Plajı'nda rüzgar sörfü, dalış, yelken gibi bir çok su aktivitelerini yapabilirsiniz.


Kapmçı ruhu taşıyanların yeri Akbük Koyu

Doğa ile başbaşa sessiz sakın bir koyda Kamp kurmak hayalinizde varsa, Didim Akbük Koyu yine tek adres. Didim'e ortalama 20 km mesafede bulunan Akbük Koyu yatçıların ve kampçıların buluşma ve başka bir hayata geçmek için buluşma noktası.

Kuşların beste yapıp şarkı gibi dinlettiği Milli Park Bafa Gölü 

Kuş seslerinin adeta eşsiz bir beste gibi kulağınızda çınladığı Bafa Gölü'ne gitmek, aynı anda bir çok aktiviteyi bir arada yaşamanıza sebep oluyor. Didim'e yalnızca 20 km mesafede bulunan Beşbarmak Dağı'nın yamacına kurulu Bafa Gölü'ne geldiğinizde, gölün içinde tekneyle gezebilecek 5 ayrı adacık göreceksiniz. Binlerce yıl burada yaşayan çeşitli uygarlıklardan kalan kalıntılar ise, doğal bir tarihi gezintiye çıkaracak sizi.

Bafa Gölü'nü yerli ve yabancı turistlerin gözünde bu derece çekici kılan bir başka önemli nokta ise, hiç kuşkusuz 200'ün üzerinde kuş türünün Bafa Gölü'nü yaşam alanı olarak seçmesidir.

Yani diyeceğimiz şu ki; Bafa Gölü Milli Parkı'nda aynı anda bir çok aktiviteyi yapabilirisiniz. Dahası da var; gölde balık tutabilir; kamp kurabilir; Beşparmak Dağı zirvesine düzenlenen trekking gezilerine katılabilirsiniz.

Fiyat Almak İstiyorum