İSLAMİ TERMAL OTELLER \ Çanakkale Alkolsüz İslami Termal Oteller
  • Çanakkale Alkolsüz İslami Termal Oteller

Çanakkale Şanlı tarihimizdeki yeri itibarıyla çok önemli bir şehrimizdir. 1915 - 1916 yılları arasında itilaf devletlerinin ağır yenilgiye uğratıldığı bu şehir Osmanlı'nın gücünü dünyaya bir kez daha göstermiştir. Çanakkale günümüzde de önemini farklı noktalarda koruyan, turizme sağladığı katkılarla adından söz ettiren bir şehrimizdir. Çanakkale Termal ve şifalı sularıyla son yıllarda dikkat çekmekte, 13 ayrı kaplıca kaynağı ile yerli ve yabancı turistlere şifa dağıtmaktadır. 

Çanakkale son yıllarda kaplıca otelleriyle dikkat çekmektedir. Hatta muhafazakar kesimin beklentilerini önceleyen Çanakkale İslami Kaplıca Otelleri de mevcuttur. Her kesimden insana hitap eden termal otelleriyle Çanakkale, termal tesis anlamında geleceğin yıldız kentlerinden biri olma yolunda ilerlemektedir. Özellikle karma otellere gittiğinde güneşlenme ve tesettürüyle tatil yapma konusunda sıkıntı yaşayan tesettürlü otellerimiz İslami kesimin beklentilerini önceleyen tesisler sayesinde yaşam şekillerine ve inançlarına uygun tatil yapma olanağı bulabilmektedirler.

Çanakkale İslami Oteller ise şehre gelen ve konaklama ihtiyacı bulunan misafirlerine dini değerlerine uygun bir otelde hem tatil yapma hem de konaklama imkanı sunmaktadır.

Çanakkale'de termal tatil yapmak isteyen tatilciler elbette ki çok şanslı, tarihi ve doğal güzellikler bakımında oldukça zengin bir mirasa sahip olan bu büyülü şehir, gitmişken mutlaka görmeniz gereken mekanlarla dolu.

Dilerseniz Çanakkale'ye gitmişken başka neler yapabilirsiniz kısaca bir göz gezdirelim.

Çanakkale'de gezilecek yerler

Çanakkale hem kültürel gezilerin hem de yaz tatillerinin ilgi odağındaki bir şehirdir. Türk Milleti'nin şanlı tarihinin yazıldığı ender şehirlerden biri olan Çanakkale'de gezilecek yerler sayılamayacak kadar çoktur.

Çanakkale'nin en ünlü tarihi mekanları

1-) Çanakkale Şehitliği

Türk Milleti'nin şanlı tarihinin en önemli kesitlerinden biri olan Çanakkale şehitliği yaz kış ziyaretçi alan önemli bir tarihi mekandır. Şanlı bir destanın izlerini görmek isteyen, her karışı kanla sulanan vatan topraklarımızın bizlere nasıl bırakıldığına şahit olmak isteyen genç yaşlı herkesin gittiği Çanakkale Şehitliği Çanakkale'ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken liste başı bir mekan..

2-) 57. Alay Şehitliği ve Anıtı

Atatürk'ün emriyle savaşan ve kahramanlıklar gösteren 57. Alay Şehitliği Türk Milleti açısından oldukça önemli bir yerdir. Bu Alayda şehit olan askerlerin mezarları her yıl binlerce ziyaretçi tarafından görülür. Düşmanı Conkbayır'da alt eden Mustafa Kemal'in Alayı olan 57. Alay Şehitliği 1868 şehit mezarı bulunmaktadır. Oldukça etkileyici ve tarihin derinliklerine yolculuk yaptıran bir mekandır.

3-) Dünyaca Ünlü Truva Antik kenti..

Çanakkale tarihi zenginliği içinde Antik kentler önemli bir yer tutar. Truva Antik kenti en önemlilerinden biridir. Çanakkale'ye Dünya'nın bir çok yerinden Truva Antik kentini görmeye gelenler vardır. Homeros'un ünlü İlyada ve Odysseia destanlarının doğduğu kenti olan Truva Antik kenti, Çanakkale'nin Hisarlık İlçesi'nde bulunmaktadır.

Truva Antik kentinde bulunan Truva Atı ise bu büyüleyici tarihi mekanın en merak edilen tarihi eseridir. Truva atının ve Truva savaşlarının etkileyici hikayesi buraya gelen turistler tarafından ilgiyle dinlenir.

Fiyat Almak İstiyorum