ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Bursa Alkolsüz İslami Oteller
  • Bursa Alkolsüz İslami Oteller

Tarih kokan bir şehirdir Bursa... Daha şehre ilk girer girmez kendinizi şanlı tarihimizin sayfalarında geziniyor gibi hissedersiniz. Baktığınız bir sokak, gördüğünüz bir camii sizi alır götürür taaa yüzyıllar ötesine..

Tarihin derinliklerine keşfe çıkmak, hala dimdik ayakta duran Osmanlı eserleri arasında tarihi solumak ve aynı zamanda dingin, sakin, farklı bir tatil yapmak isterseniz Bursa bu yaz ziyaret etmeniz gereken tek şehir. Osmanlı'ya başkentlik de yapmış olan Bursa, yeşil doğası, tarihi yapılarıyla her yıl binlerce turistin akın ettiği bir ilimizdir. Camileri, türbeleri, kalesi ve daha bir çok önemli tarihi yapısıyla Bursa, tarih aşıklarının mutlaka görmesi gereken bir şehir.

Öte yandan manevi değerlerine bağlı Bursa ilimizde çok rahatlıkla muhafazakar oteller bulabilirsiniz. Bursa Alkolsüz İslami Oteller, şehre gelen yerli ve yabancı turistlere İslami değerlere uygun, muhafazakar ailelerin yaşam tarzlarını göz önünde bulunduran, ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır. Bursa'da hizmet veren oteller zaten genel manada muhafazakar ve dini değerler bağlı alkolsüz otellerdir. Bu otellerde tesettürlü bayanlara özel, erkeklerden ayrı rahatlıkla havuza girebilecekleri ve otelin tüm imkanlarından yararlanabilecekleri hizmetler verilmektedir.

Bursa Alkolsüz İslami Oteller, İslam dininin bizler yüklediği tüm sorumlulukların bilincinde olarak, bünyelerinde mescidler bulunduran, odalara seccadeler koyan, mutfaklarında ve restoranlarında helal gıda sertifikası almış ürünlerin kullanıldığı otellerdir. Siz de sitemizde bulunan Bursa İslami Oteller arasından bir tercih yapıp, yaşam şeklinize ve maddi koşullarınıza uygun bir helal tatil yapabilirsiniz.

Bununla birlikte Bursa'da tatil yapma kararı aldıysanız, baştan söyleyelim, çok şanslısınız. Çünkü binlerce yıl onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Bursa'da gezilecek görülecek yerler ve tarihi zenginlikler oldukça fazla. Dilerseniz gez gez doyamayacağınız Bursa'da kısaca bir gezilecekler listesi oluşturalım. Bakalım Bursa tatilinizde sizleri neler bekliyor?

Camiileri, türbeleri ve tarihi yapılarıyla ün sallan Bursa'da bu yaz tatil yapmak sizin için değişik bir deneyim olabilir. Bursa gezinize Bursa Ulu Camii'nde namaz kılarak başlayabilirsiniz.

Bursa'da gezilecek yerler - Bursa'nın tarihi zenginlikleri

1-) Bursa Ulu Camii

Osmanlı'ya başkentlik yapmış, her köşesi tarih kokan Bursa'da gezilecek yerler listesinin başına Bursa Ulu Camii'ni rahatlıkla koyabilirsiniz. Evliya Çelebi'nin deyimiyle Bursa'nın Ayasofya'sı Ulu Camii, tarih tutkunlarının mutlaka havasını teneffüs etmesini istediğimiz bir camii. Bu camii ayrıca bazı özellikleriyle size kendinizi tarihin gizemli sokaklarından hissettirecek. Burada yazmayalım bu özellikleri isterseniz; gidince ne demek istediğimizi anlarsınız.

2-) Saltanat Kapısı

Döneminde 3 kıtaya hakim Osmanlı'nın İlk Bursa'ya giriş yaptığı yer olan Saltanat Kapısı, tarihin mistik havasını hissetmeniz için ideal bir mekan.. Ecdadımızın ayak bastığı yerlerde dolaşmak sizleri adeta o günlere götürecek. Bursa'nın tarih kokan semti Tophane'de bulunan Saltanat Kapısı'na Cuma günü giderseniz sizi farklı bir sürpriz de bekliyor. Bunu söylemeyelim.. Sürpriz olsun :))

3-) Tophane
Bursa gezinizin 3. durağı kesinlikle Tophane olmalı. Bursa'nın görebilen en iyi noktalardan biri olan Tophane'de Osmangazi ve Orhangazi'nin türbeleri de bulunmaktadır. Özellikte Ramazan'da daha bir önem kazanmaktadır Tophane. Zira Bursa'nın her yerinden duyulan top sesi, burada atılmaktadır.

4-) Ve tabii ki meşhur Uludağ

Artık dünya çapında bir üne sahip olan Bursa Uludağ, kayak yapmak isteyenlerin tek geçtiği bir yer. Ancak günümüzde konfor ve şıklığın zirvesindeki Uludağ Kayak Tesisleri, ultra pahalılığı ile dikkat çekmekte. Özellikle artık Bursa'lıların sadece yazları piknik yapabildiği, kışları ise kestane toplayabildiği bir yer olarak Uludağ, daha çok yurt içinden ve yurt dışından gelen turistlerin tatil amaçlı gittikleri bir yerdir.

5-) Bursa Kozahan

Yerlisi yabancısı bir çok turistin uğramaktan keyif aldığı yerlerin başında gelir Kozahan. Kozahan özellikle Bursalıların dışarıya çıktıklarında çay içmek için tercih ettiği yegane yerlerin başındadır. Ulucami ile Orhan Camii arasında bulunan bir tarihi mekanı bu kadar cazip kılan, mistik havası, sizi tarihin gizemli sayfalarına taşıyan aurasıdır. Bursa tatilinizde, hem buraya uğrayın; hem de burada  eskiden ipek böceği kozalarının satıldığı bu yerin geçmişten günümüze kadar nasıl bir yolculuk yaşadığını dinlemeyi unutmayın..Fiyat Almak İstiyorum