İSLAMİ TERMAL OTELLER \ Bolu Alkolsüz İslami Termal Oteller
  • Bolu Alkolsüz İslami Termal Oteller

Güzel ülkemizin en gözde en nadide illerinden Bolu, gerek doğasıyla, gerek termal kaynaklarıyla ve gerekse yöresel yemekleriyle ün kazanmıştır. Artık dünyaca ünlü Bolu Mengen aşçılarının elinden çıkan leziz yemekler, Bolu'ya gelenlerin tatmadan dönmedikleri damak tatlarıdır. Yemyeşil doğası, koruma altına alınan doğal parkları, tertemiz havasıyla Bolu, huzurlu bir tatil yapacağınız ender illerden bir tanesidir.

Bolu'yu diğer illerden ayıran en önemli özelliklerinden biri de hiç kuşkusuz, Bolu'nun termal kaplıcalarıdır. Bolu'da bulunan termal oteller, zengin mineralli termal suların şifasını bilen herkesin uğrak yeridir. Hem huzurlu bir tatil yapmak, hem doğa ile baş başa kalmak, hem de sağlık depolamak istiyorsanız, Bolu Termal Kaplıca Otelleri her türlü konfor ve şıklığı ile mevsim gözetmeksizin sizlerin hizmetinde.

Öte yandan muhafazakar ailelerin hassasiyetlerini bilen Bolu İslami Termal Oteller ise, İslami kesimin yaşam tarzlarına uygun hizmetleriyle, İslami değerlerinden taviz vermeden tatil yapmak isteyenlere takdire şayan hizmetler vermektedirler. Helal Tatil anlayışında hizmet veren Bolu İslami Termal Kaplıca Otelleri, bayanların rahatlıkla havuza girmesine ve otelin tüm imkanlarından yararlanmasına olanaklar tanır. Bolu İslami Termal Oteller arasından birinde tatil yaptığınızda bilirsiniz ki, eşinizle ve çocuklarınızla geleneklerinize ve manevi değerlerinize ayrı bir sahne ile otel içerisinde karşılaşmazsınız. Alkol satışı ve servisi bulunmayan bu otellerde, bayanların girdiği havuzlar ve masaj odaları tamamen ayrıdır.


Öte yandan Bolu İslami Kaplıca Otelleri içinden birini seçip Bolu'ya gittiğinizde sizleri dopdolu bir tatil bekliyor. Bir kaç güne sıkıştırmamanızı tavsiye ettiğimiz Bolu tatilinizde, Otel dışında başka neler yapabilirsiniz isterseniz birlikte bakalım.

Bolu'da gezilecek yerler

Bolu hem zengin tarihiyle; hem doğa güzellikleriyle, hem kaplıcalarıyla, hem doğa harikası gölleri ve daha bir çok özelliğiyle gezilesi görülesi ve bir daha bir daha gelinesi bir şehir. Daha önce de dediğimiz gibi Bolu öyle bir kaç günlük bir tatille tanıyabileceğiniz bir şehir değil. Bolu'nun Kayak merkezileri, tarihi yapıları, doğal gölleri ve termal kaplıcaları belki üst üste birkaç tatilinizi alabilecek zenginliktedir. İşte Bolu tatilinizde gezebileceğiniz o eşsiz mekanlar;

1-) Bolu Abant Gölü

Bolu tatilinizin ilk durağı bizce Bolu Abant Gölü olmalı.. Abant Gölü'ne ister yazın gidin ister kışın gidin sizi daima görsel bir şölen, muhteşem ötesi bir manzara bekliyor olacaktır. Doğa tutkunlarının, şehir hayatından uzak temiz bir hava almak isteyenlerin aşık olduğu bu göl sizleri kendine hayran bırakacak. Abant Gölü'nde ailenizle ya da sevdiğinizle geçireceğiniz özel anları bir ömür unutamayacaksınız.

2-) Yedigöller
Eğer sıkı bir doğa tutkunu iseniz ve doğada vakit geçirmeyi seviyorsanız Yedigöller sizin için yaratılmış adeta bir cennet köşesi diyebiliriz. Doğa yürüyüşleri, olta balıkçılığı, doğa fotoğrafçılığı gibi ruhunuzu dinlendirecek bir çok aktiviteyi doğanın tüm renklerini aynı anda görebileceğiniz bu harika yerde yapabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında gitmenizi önerdiğimiz Yedigöller Milli Parkı'nı doyasıya gezmeyi ihmal etmeyin...

3-) Kartalkaya kayak merkezi

Bursa'da Uludağ ne kadar meşhursa; Bolu'nun Kartalkaya'sı da bir o kadar ünlüdür. Kayak tutkunlarının sık sık ziyaret ettiği Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu merkeze 45 dakika uzaklıktadır.

4-) Gölcük Milli Parkı

Bolu aslında tam bir terapi şehri.. Yılın yorgunluğunu ve biriken stresinizi Bolu'nun birbirinden özel doğa harikası yerlerinde atabilirsiniz. Gölcük Milli Parkı da yeşilin ve tertemiz havanın buluştuğu eşsiz bir mekan.. 2011 yılında koruma altına alınan milli park, kayın ve göknar ağaçlarının altında konumlanan yürüyüş parkurları, piknik alanları ve seyir teraslarına sahip.. Gölcük Milli Parkı yenilenmenin, tazelenmenin yeniden nefes almanın adresi...

5-) Bolu Müzesi

Bolu gezinizin en önemli duraklarından biri de kuşkusuz Bolu Müzesi olmalı.. Bir şehrin bugünü kadar dünü de önemli olması hasebiyle, Bolu'yu ve Bolu'nun zengin tarihini merak edenler için tavsiye edebileceğimiz bir yerdir Bolu Müzesi..

Osmanlı, Urartu, Frig, Bizans, Grek, Lidya, Roma dönemlerinden kalma tarihi eserlerin sergilendiği müzede, Bolu kültürüne ait el sanatlarından da örnekler görebilirsiniz.
 
6-) Bolu Camileri7-) Zafer Kulesi

Adeta Bolu'nun simgelerinden biri olan Zafer Kulesi, Cumhuriyet dönemi tarihi eserlerindendir. 1923 yılında dönemin kaymakamı Hurşit Bey tarafından yaptırılan Kule, Bolu gezinizden önemli uğrak yerlerinden biridir.8-) Bolu'da bulunan Göller

      * Karamurat Gölü: Kıyı boyunca devam eden Karadeniz'in büyülü manzarasına, biraz içlere doğru girildiğinde Bolu'nun Mudurnu İlçe sınırları içerisinde bulunan Karamurat Gölü eşlik eder. Bolu gezinizin unutamadığınız ayaklarından biri olacak Karamurat Gölü, bir şiir kadar etkileyici; bir kartpostal gibi huzur veren bir manzaraya sahiptir. Karamurat Gölü çevresinde huzur veren anlar sizleri bekliyor.

       * Seben Gölü: İnşasına 2006 yılında başlanan ve Batı Karadeniz'in en büyük gölü olan Seben Gölü, Abant Gölü'nün ortalama 7 kat büyüklüğüne sahip yapay bir göldür. Çevresindeki gizemli mağaralarıyla, piknik alanlarıyla doğa tutkunlarının gözdesi olan Seben Gölü'ne yeşilin ve mavinin eşsiz uyumuna şahitlik etmek için bile gidebilirsiniz.

        * Gölcük Milli Parkı: Her mevsim ziyaret edebileceğiniz Gölcük Milli Parkı'na gidenler, buranın ne tür bir doğa harikası bir yer olduğunu bilirler. Doğal güzellikleriyle insanın aklını başından alan Park, 2011 yılında koruma altına alınarak milli park statüsü kazanmıştır. Kayın, Gürgen ve Göknar ağaçlarının altındaki yürüyüş parkurları, piknik alanları ve mesire alanı olarak ayrılan bölümdeki kafeterya, konuk evi, kır gazinosu gibi özel alanlarıyla Gölcük Milli Parkı misafirlerine büyülü bir atmosfer eşliğinde doyumsuz anlar yaşatmaktadır.

Gölcük Milli Parkı'na her mevsim gidilebilir olsa da, yazın ve bahar aylarındaki eşsiz atmosferi yaşamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

        * 
Fiyat Almak İstiyorum