ERKEN REZERVAYON OTELLERİ
Tüm Erken Rezervayon Otellerini Göster
İSLAMİ TATİL OTELLERİ
Tüm İslami Tatil Otellerini Göster
TERMAL TATİL OTELLERİ
Tüm Termal Tatil Otellerini Göster
KAYAK OTELLERİ
Tüm Kayak Otellerini Göster
  • Alkolsüz Termal Oteller

Termal Oteller, diğer bir ifadeyle Kaplıcalar, günümüzde çeşitli hastalıklarına şifa bulmak isteyen kişilerin hem tatil amaçlı hem de sağlık bulma amaçlı tercih ettiği otellerdir. İçerisinde faydalı mineraller bulunan doğal kaynak suları ve çamurlar artık uzman doktorların kontrolünde insan sağlığına faydalı şekilde kullanılmaktadır. Özellikle, bel ağrıları, bel ve boyun fıtığı, solunum yolu hastalıkları, psikoterapi ve fizyoterapi alanlarında termal suların etkisi bilinmektedir.

Bununla birlikte termal oteller içerisinde muhafazakar ailelerin beklentilerini önceleyen Alkolsüz Termal Oteller vardır. Bu otelleri diğer termal otellerden ayıran en önemli fark, otel içerisinde alkol servisi ve satışının yasak olması yine dışarıdan getirilecek alkollü içeceklerin kullanımına otel içerisinde izin verilmemesidir. İslami Termal Oteller kadar keskin çizgileri olmasa da bu otellerde kalan kişiler genel olarak geleneklerine bağlı, çocuklarının yanında alkol kullanılmasını istemeyen ve kendisi de hiç bir şekilde alkol kullanmayan kişiler ve ailelerdir. Alkolsüz kaplıca Otelleri, konfor ve şıklı olarak standartları yakalamış bir termal otelde bulunan hizmetlerin tamamını müşterilerinin kullanımına sunan otellerdir.

Alkolsüz Termal Oteller size bir tatilde aradığınız tüm imkanları sunmanın yanında; aynı zamanda değerlerinize uygun, ailenizle birlikte rahatsız olmadan, huzurlu ve mutlu bir tatil olanağı sağlar. Özellikle kış aylarında tatil yapmak, sağlık bulmak isteyenler için iyi bir alternatif olan Alkolsüz Termal Oteller, yer altı kaynaklarının bulunduğu bölgelerde kurulmuş olmasından dolayı sizlere bir kaplıcada bulacağınız rahat ve ferahlığı sağlar. Ülkemiz fay hatların üzerinde yer almasından dolayı termal oteller bakımından oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Artık bir çok ilimizde hem normal hem de alkolsüz hem de İslami konseptte hizmet veren Kaplıca Otelleri bulmak mümkün. Başta Afyon olmak üzere, Yalova, Konya, Balıkesir, Aydın, Muğla, Kocaeli gibi illerimiz olmak üzere artık bir çok ilimizde termal otellere rastlıyoruz.

Elbette ki termal sulardan faydalanmak yada Alkolsüz Termal Otellerden birine gitmek için, belli bir rahatsızlığınızın olmasına gerek yok. Termal Oteller de hem değerlerinize uygun bir tatil yaparken, bir yandan da biriken stresinizi ve yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Termal Otellerde yapılan özel masajlarla ve termal suların şifasıyla, tamamen yenilenmiş bir şekilde yeni sezona başlayabilirsiniz. Özellikle sömestri dönemlerinde tercih edilen termal oteller, hem çocuklarınız hem de sizin için 15 günlük bir kaçamak olacaktır. Ailenizle birlikte dinlenmek, bolca vakit geçirmek; hem de bol bol şifalı sular içinde havuz keyfi yapmak hiç de hayal değil. Sitemizde bulunan Alkolsüz Termal Oteller arasından şartlarınıza ve imkanlarınıza uyan birini seçerek termal tatil hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Alkolsüz Termal Oteller hangi illerimizde bulunur?

Termal Oteller bakımından oldukça zengin olan ülkemizin bir çok ilinde hem Alkolsüz Termal Oteller hem de normal kaplıca otelleri bulmak mümkün.. Özellikle Afyon ilimizde her kesimin beklentisine uygun termal otel bulabilirsiniz.Afyonda bulunan termal oteller, muhafazakar ailelerin beklentilerine göre bir hizmet verirken, Afyon alkolsüz termal Oteller ise Afyon'da bulunan ve alkolsüz bir otelde tatil yapmak isteyen geleneklerine bağlı kişi ve ailelere hizmet vermektedir.

Yalova'da bulunan alkolsüz termal oteller ise, özellikle İstanbul'da yaşayanlar için bulunmaz bir fırsattır. Hafta sonu bile gidilebilecek Yalova Alkolsüz termal oteller, sık sık termal suların şifasından yararlanmak isteyenler için idealdir. Termal Turizm'e sağladığı katkılarla önemli bir turizm şehri olan Yalova, sağlık ve doğa turizminde oldukça ileridir.

Boluda bulunan alkolsüz termal oteller de İstanbul'a yakın olduğu için oldukça rağbet gören İslami kaplıca otelleridir. Helal Tatil anlayışıyla hizmet veren bu otellerin en belirgin özelliği ağırlıklı olarak muhafazakar kesim ve alkol kullanmayan geleneklerine bağlı aileler tarafından tercih edilmesidir. Bay ve bayan havuzları genel olarak ayrı olan bu kaplıca otellerinde alkol satışı, kullanılması ve servisi yasaktır.  

Bursa'da bulunan alkolsüz termal oteller, hem tarihi dokusuyla ünlü bir şehirde tatil yapma imkanı sunmanız hem de alkolsüz bir termal otelde yaşam şeklinize uygun bir termal tatil yapma imkanı sunuyor. Bursa kaplıcaları, hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğunlukla tercih ettiği tesislerdir. Sitemizde bulunan Bursa Termal Oteller içinden şartlarınıza ve koşullarınıza uygun bir otel tercih edip Bursa tatilinizin ilk adımını atabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız illerimizin dışında bir çok ilimizde Termal Kaplıca Otelleri bulabilirsiniz. İslami kaplıca otellerine ise sayfamızdaki Termal Oteller kategorisinden ulaşabilirsiniz.   

Sağlık ve huzur dolu bir tatil geçirmek artık sizler için bir hayal olmaktan çıkıyor. islami Termal Oteller diğer ifadesiyle İslami Kaplıca otelleri hem hastalıklarına şifa  bulmak hem de yıl boyunca biriken stresini tatil yaparak atmak isteyenler için tek adres. İslami termal tesisler değerlerine uygun tatil yaomak isteyenlerin de beklentilerine karşılık  vermesi bakımından da tercih edilmektedir. 

Yazar: Nergis Kuru

Sitedeki yazılar kaynak gösterilmeden ve ilgili sayfaya link verilmeden yayınlanamaz. Yayınlayanlar hakkında hukuki işlemler yapılacaktır


Fiyat Almak İstiyorum