ALKOLSÜZ İSLAMİ OTELLER \ Alaçatı Alkolsüz İslami Oteller
  • Alaçatı Alkolsüz İslami Oteller

İzmir'in gözde tatil beldesi Alaçatı her yıl her görüşten binlerce tatilciye keyifli tatil yaşatmaktadır. Özellikle son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bu şirin kasabada şimdiden söyleyelim keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Yel değirmenleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları, rengarenk kapılı ve pencereli taş evler, bir masal diyarındaymış gibi hissettiren begonviller ve sardunyalarla süslü sokak araları, sandalyesinden masasında kadar mavi boyalı kafe ve restoranlar; hepsi İzmir'in görenleri kendine hayran bırakan bu güzel kasabasında..


Ege'nin lavanta kokulu tatil cenneti Alaçatı, artık ülkemizin sayılı ve gözde tatil beldelerinden biri sayılmaktadır. Her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan bu büyüleyici kasaba, denize kıyısı olmamasına rağmen çok yakınındaki plajları ve kasabada yapılacak bir çok aktivitesiyle misafirlerine bir tatilden bekledikleri her şeyi yaşatmaktadır.

Üstelik öyle onlarla değil yüzlerle bile sayılamayacak kadar çok aktivite yapabileceğiniz Alaçatı, Alkolsüz İslami Otelleri ile de artık dikkat çekmektedir. Bu sayede her görüş ve yaşantıdan insanı kucaklayan Alaçatı, turizme katkısı her geçen yıl artan önemli bir turizm beldesi konumundadır.

Alaçatı Alkolsüz İslami Oteller, muhafazakar ailelerin dini hassasiyet ve beklentilerine göre hizmet veren otellerdir. İslami Tatil anlayışının benimsendiği bu otellerde alkol kullanılması ve satılması yasaktır. Bay ve bayan havuzlarının ayrı ayrı konumlandırıldığı bu otellerde, mutfak ve restoranda kullanılan yiyecek ve içecekler helal sertifikası bulunan ürünlerde seçilmektedir. Bu sayede Alaçatı'da kendi yaşam şekline uygun konaklama ve tatil hizmeti almak isteyen tesettürlü aileler, gönül rahatlığı ile vakit geçirmektedirler.


Eğer tesettürlü bir bayan veya dinin emirlerini yerine getiren bir erkekseniz hiç merak etmeyin sizler için Alaçatı'da keyifli bir tatil geçirmek için onlarca seçenek var.

Alaçatı İslami Oteller
, kaygısız gönül rahatlığı ile bir tatil geçirmeniz için konfor ve ayrıntıların İslami hassasiyetlere göre düzenlendiği otellerdir. Helal Tatil anlayışı ile hizmet veren bu otellerde ailenizle birlikte dini değerlerinizden ödün vermeden tatil geçirebilirsiniz.

Dilerseniz muhafazakar ailelerin Alaçatı'da neler yapabileceğine bir göz atalım....

Alaçatı 5 Yıldızlı Denize Sıfır İslami Oteller

Alaçatı'da günümüzde ne yazık ki çok sayıda İslami otel bulunmamaktadır. Var olanlar da 5 yıldız kategorisinde henüz değildir.Alaçatı'da neler yapılır nereler gezilir?

İzmir Alaçatı belki de beklentilerin ve hayallerin ötesinde fazla masalsı ve büyüleyici olduğu içindir ki, her yıl yeni yeni kafeler ve restoranlar açılmaktadır. Bu elbette ki bu şirin kasabanın ne kadar rağbet gördüğünün göstergesidir. Şimdiden söyleyelim bu yaz Alaçatı'da tatil geçirme planınız varsa, sokaklarında gezmekten büyüleyici taş evleri ve otantik kafelerde vakit geçirmekten otelinize dönemeyeceksiniz.

1-) Hacımemiş Sokağı'ndaki Antikacıları görmeniz lazım

Rengarenk cumbalı evleri, begonvillerin ve sardunyalarla çevrili kaldırımlar, büyüleyici taş evler Alaçatı'yı Alaçatı yapan en önemli unsurlar bize göre.. Ama bunun dışında antikacılarıyla ünlü Hacımemiş Sokağı'nda gezinmek sizlere çok farklı hisler yaşatacak.

2-) Kumsalında keyifli saatler geçirin

Tertemiz deniziyle, kumsalıyla ve de rüzgarıyla Alaçatı doğanın içinde nefes aldıran eşsiz bir şirin kasaba... Altın sarısı kumsallarıyla cam gibi berrak sularıyla Alaçatı, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor.  
Kum Beach, Mocca Beach ve Çark Plajı görmenizi mutlaka istediğimiz keyifli vakit geçireceğiniz kumsallardan.. Aya Yorgi plajı ise rüzgar ne yönden eserse essin korunaklı bir plaj.. Burayı görmenizi de tavsiye ediyoruz.Fiyat Almak İstiyorum