İSLAMİ TERMAL OTELLER \ Afyon Alkolsüz İslami Termal Oteller
  • Afyon Alkolsüz İslami Termal Oteller

Bilimsel olarak da faydası kanıtlanmış olan Termal Kaplıcalar, vücudunun çeşitli yerlerinde rahatsızlığı bulunan bir çok kişi tarafından hastalıklarına şifa aradıkları tesisler haline gelmiştir. Hem yılın yorgunluğunu özel masajlarla ve mineral bakımından zengin çamur masajlarıyla atmak isteyen kişiler ve aileler, dinlenme ve sağlık bulma amaçlı termal otelleri  tercih etmektedirler. Mineral bakımından oldukça zengin olan kaplıcalar, günümüzde artık çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ülkemiz fay hatları üzerinde olan deprem ülkesi olmasından dolayı, kaplıcalar bakımından oldukça zengindir. Zira fay kırıklarından yer yüzüne çıkan kaynak suları beraberinde yerin altından zengin minerallerle birlikte yer yüzüne çıkmaktadır. İşte yeryüzüne çıkan bu kaplıcaların çevresinde kurulan, hem tatil yapılan hem de sağlık depolanan tesislere Termal Oteller denilmektedir.

İslami Termal Oteller ise, bu otellerin muhafazakar görüşlü kişi ve aileler tarafından tercih edileneridir. İslami Termal Oteller'de alkol servisi ve satışı yasak olup, tesettürlü bayanlara yönelik oldukça geniş imkanlar mevcuttur.

Bununla birlikte Afyon Karahisar termal otellerin en yoğun olduğu ilimizdir diyebiliriz. Kaplıcalarıyla dünyada ün salan Afyon'da açılan termal kaplıca otelleri, yaz olsun kış olsun misafirlerine sağlık ve şifa dağıtmaktadır. Kış aylarında ise özellikle yoğun çalışan ve heme bedenen hem de ruhen dinlenmek isteyen kişiler için, yaza alternatif bir tatil seçeneği olmuştur.

Afyon Alkolsüz İslami Termal Oteller ise, Afyon'da kurulan ve özellikle dini hassasiyetinden dolayı içki içmeyen , yine dinin emirleri gereği karma havuzlarda yüzmeyen ailelerin beklentilerine göre hizmet anlayışı geliştirmiş alkolsüz aile otelleridir. Alkolsüz muhafazakar Termal Oteller'in genel özelliği tesettürlü bayanlara ve Müslüman erkeklere dini yaşantılarına uygun hizmet vermeleridir. Örneğin bu otellerde bay ve bayan havuzları ayrıdır. Sağlıkla ilgili her türlü masaj ve tedaviler bayan doktor ve uzmanlar tarafından yapılmaktadır bu otellerde...

Bu otellerde tesettürlü aileler ve bayanlar, bayanlara özel tahsis edilen alanlarda ve havuzlarda yüzebilmektedirler. Helal İslami Tatil anlayışında olan ailelerin vazgeçilmez tercihi Alkolsüz Termal Oteller, İslami hassasiyetleri olan kişilerin beklentilerini titizlikle yerine getirdikleri için, her geçen yıl daha fazla rağbet gören tesisler haline gelmiştir.

****

Huzurlu ve sağlık dolu tatil arayanların vazgeçilmez adresi termal oteller, kış ortasında bile misafirlerine zindelik dinginlik ve rahatlık veriyor. Afyon Alkolsüz İslami Termal Oteller ise, hem dini değerlerinden taviz vermek istemeyenlerin beklentilerine uygun hizmet veriyor, hem de termal bir otelin tüm ayrıcalıklarını muhafazakar ailelere yaşatıyor. Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere, bel ağrıları, kireçleme gibi bir çok hastalığın tedavi edildiği Afyon alkolsüz termal oteller, özel jakuzileri, masaj odaları, açık ve kapalı havuzları, özel termal banyolarıyla tepeden tırnağa yenilenmenizi sağlıyor.

Hem tatil yapıp hem sağlık bulduğunuz Afyon Alkolsüz İslami Termal Oteller arasından yapacağınız tercihle, yılın tüm yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atabilirsiniz.

Sitemizde bulunan İslami Termal Oteller'den bütçenize uygun olanı seçip, büyülü bir termal tatile çıkabilirsiniz.


Afyon'da gezilecek yerler - Afyon'un tarihi zenginlikleri

Termal sularıyla ünlü Afyon artık termal turizm denilince akla gelen ilk şehirlerden. Pek çok antik kent, tarihi camii ve mağaralar Afyon'u sadece termal tatilin yapılabileceği bir şehir değil, aynı zamanda tarihi ve kültürel gezilerin yapıldığı turların da gözdesi haline getiriyor.
Dilerseniz sizinle kısa bir Afyon turuna çıkalım ve bu güzel şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini birlikte görelim;

1-) Tarih kokan şehir Apameia Antik Kenti

Yüzyıllar öncesinden günümüze kalan en önemli tarihi yapıtlar belki de Antik Kentlerdir. Yaşadığı dönemi bizlere en iyi yansıtan, sokaklarında yürüdükçe adeta yüzyıllar öncesine gittiğimiz bu tarihi eserle kesinlikle görülmeye değer. Afyon'un en önemli tarihi yapıtlarının başında gelen Apemeia Antik kenti Afyon'da gezilecek yerler listenizin rahatlıkla ilk sırasına oturabilir. Apameia'da dolaşırken kendini çok farklı hissedeceksiniz.

2-) Afyon İhsaniye Döğer Örenyeri

Afyon'un tarih kokan ilçesi İhsaniye'de bulunan Döğer Örenyeri, 1. Kapıkaya, 2. Kapıkaya ve Aslankaya kalıntıları bu ilçeye gittiğinizde görebileceğiniz tarihi yapılardır. Bunların dışında kiliseler Roma ve Bizans döneminden kalan mezar odaları görülmeye değer.

3-) Afyon Dokimaia Antik Kenti

Afyon'un tanıtımı yapılmamış gezilip görülmesi gereken gizemli antik kentlerinden birisidir Dokimaia Antik Kenti..  Tarih meraklılarının bu gizemli antik kenti gezip görmelerini tavsiye ediyoruz.

4-) Afyon Göynüş  Vadisi Açık Hava Tapınağı
Afyon'un tarihe ışık tutan fakat fazla bilinmeyen tarihi tapınağıdır Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı. Afyon Eskişehir yolunun 32. kilometresinde bulunan ve Kayıhan Beldesinde yer alan tapınak, sıradışı bir tatil yapmak isteyenlerin, kimsenin bilmediği yerlere özel keşifler yapmak isteyenlerin adresi. Afyon Göynüş Vadisi Afyon tatilinizi farklı kılacak bir adres.

5-) İmaret Camii
Tarihi camii İmaret Camii'nin bahçesinde çay içmeden Afyon'dan dönerseniz çok şey kaybedersiniz. Yeşillikler içinde tertemiz havayı içinize soluyarak içtiğiniz bu çayın tadını hiç unutamayacaksınız.

6-) Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin yapıldığı Meydan ( Kocatepe )

Afyon'a vardığınızda mutlaka gitmenizi istediğimiz yerlerden biri de yakın tarihimizin en önemli savaşlarından birine şahitlik eden Kocatepe Meydanı'dır.

7-) Mermer Ocakları

 
Derinliği yer yer 200 metreyi bulan Mermer Ocakları'nı ziyaret etmek size hoş vakit geçirtecek. İlginç şekil ve manzaralara şahit olacağınız Afyon Mermer Ocakları gezilip görülmesi gereken yerlerden.

Afyon'da neler yenir? ( Afyon'un meşhur yemekleri )

Afyon'a şifa bulmak için gidenlere bir müjde daha.. Hem tarihi ile hem de termal kaplıcaları ile meşhur bu büyülü şehirde, damak tadına düşkün olanların tadabileceği bir birinden leziz yemekleri bulabilirsiniz.


^^^^^^ 

Fiyat Almak İstiyorum